Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért lesz ilyen mindig a...

Miért lesz ilyen mindig a pizzám széle?

Figyelt kérdés
Amikor pizzát sütök, hiába várok vele akármeddig a sütőből való kivétellel, a széle mindig fehér marad. Hiába lesz már rajta sötétbarna a sajt a széle pedig betonkemény, akkor is fehér marad, nem barnul olyan szépre be. (200 fokon sütöm.)

2016. márc. 20. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha túlkel a tészta akkor sápadt marad, hiába sütöd tovább, csak kiszárad. Mennyi ideig keleszted?
2016. márc. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1-2 óra. Azt írták, ennyi kell neki.
2016. márc. 20. 16:27
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 10-12 órát is szoktam keleszteni, hűtőben. 230 fokon sütöm, azon mindig szépen megsül.
2016. márc. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ha csak pizzát csinálok, akkor max 20 percig kelesztem, míg beizzítom a sütőt és azt is úgy, hogy már ki van nyújtva.

Arra tippelek, hogy légkeveréses programot használsz, ami teljesen rossz a tésztasütésekhez. Alul-felül sütési módot használj és akkor a széle is ropogós lesz. Ebben az esetben viszont lehet érdemes egy fémtálban vizet tenned a sütő aljára és így nem fog megégni a tészta alja, ha netalán tovább hagyod bent.

2016. márc. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát, húsz perc alatt nekem sajnos meg sem moccan a tészta gyakorlatilag.


https://www.youtube.com/watch?v=1-SJGQ2HLp8 ez alapján csinálom


Igen mondták már, hogy a kemence hiánya lehet még az oka mert "szárít" a sütőm. Kikenem a tepsit amúgy vékonyan olajjal és alul-felül móddal megsütöm kb 10-15 perc alatt. A légkeverés az tényleg még rosszabb volt hozzá.

2016. márc. 21. 00:05
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért elég 20 perc a kelesztéshez, ha pizzát csinálsz, mert majd a sütőben fog rendesen megkellni. Akkor lesz olyan, hogy ahol a szósz van, kicsit laposabb lesz és a széle pedig szépen kikerekedik. Tíz perc dagasztás, utánna kinyújtod és még tíz percig állni hagyod. Addig össze lehet készíteni a rávalókat. Aztán a tésztát rárakod a tepsire és úgy mehet rá a cuccos. A tepsit pedig ne olajozd, hanem liszttel szórd meg, hogy finoman ellepje a felszínét.

Ropogósabbá pedig úgy lehet varázsolni, mint ahogy kenyérsütésnél is, hogy egy 20 centi széles fém tálban kb 3-4dl vizet teszel a sütő aljára. Ezt érdemes akkor odatenni, mikor beizzítod a sütőt és akkor mire beteszed a pizzát, már jó kis gőz keletkezik. Én ilyenkor, mikor berakom a tepsit még egy konyharuhával megfogom a tálat és abból a forró vízből még egy kicsit kiöntök a sütő aljára, hogy még több gőz keletkezzen. Csak vigyázni kell, meg ne égessem magam :)

A tepsit érdemes az aljához közelebb elhelyezni, kb az egyharmadánál, így lesz ideje a tésztának megsülni és nem ég meg a sajt.

2016. márc. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

És ennyi kelesztés után is nyújtható ugyanolyan jól? Úgy is, hogy nem futtatom az élesztőt, hanem úgy csinálom, mint a videóban?


Ezt, hogy tegyünk be a sütőbe vizet tálban, már régóta hallom, csak ki kéne próbálnom :)


Sütőkőre gondoltam még, hogy veszek.


Az aljára rakós dolog is, amit mondasz, elég logikus, eddig én felülre tettem, de akkor váltok.

2016. márc. 23. 21:45
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem szoktam pizzánál élesztőt futtatni. Egy kiló liszthez fél kocka friss élesztőt szoktam rakni, ami pizzánként 30deka lisz és úgy 10g élesztő.

Kb öt perc gyors, erőteljes dagasztás, utánna bucit formálsz belőle és pár percig pihenteted, hogy kicsit dolgozzon az élesztő és könnyebb legyen a tészta. Aztán egy nyújtófával nagyjából kinyújtod és utánna kézzel befejezed, mint a videón a krapek. Így nem fog kilyukadni. A dagasztást és a buci formázást is úgy csináld, mint ahogy mutatta.


A tálban vizet csak simán tedd a sütő aljára középen elhelyezve. Ezzel lehet játszani, hogy pl csak a sütés első felében van benn, aztán kiveszed és akkor ropogósabb lesz a tészta alja.


Sütőkövön én is gondolkoztam régebben, de szerintem fölösleges, mert csak az idő megy vele, míg az is átmelegszik és annyit nem fog hozzáadni.


A kemencének az az előnye, hogy mivel oldalról is süt, így a tészta szélét jobban meg tudja pirítani.

Ha azt szeretnéd, hogy a sajt világos maradjon és nyúlós, akkor nem szabad sajnálni belőle, legalább 20-30 dekát rá kell reszelni. 180 fokon 30 pec alatt készül el.

2016. márc. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!