Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen ételeket főzzek, ha...

Milyen ételeket főzzek, ha egész nap csak éthordóban tudom tárolni?

Figyelt kérdés

A következő félévben úgy lesznek óráim, hogy sok hiátus van közöttük. Viszont én bejárós vagyok és szeretnék fogyni pár kilót. Tudnék minden napra főzni egészségeset, de azt nem tarthatom - gondolom - egész nap éthordóba. Milyen ételek azok, amik nem romlanak könnyen? Vagy teljesen lemondhatok a főt ételről? Ellenben napi szinten sem szeretnék vásárolni főtt ételt. Sajnos a suliban nincs lehetőségem hűtőbe tenni az ételt.(Még asztal sincs, hogy letudjunk ülni enni, holott fél óra szünet van az órák között). De ha más nincs akkor egy két még elmegy a szendvics dolog.


Köszönöm szépen előre is a válaszokat.

20L


2016. jan. 28. 19:07
 1/3 anonim ***** válasza:

kb. bármit vihetsz, hiszen napközben elfogyasztod, ennyi idő alatt semmi se romlik meg, mire a 40 fokos nyár kitör, addigra pedig nem lesz suli

levest nem ajánlok, én is hasonlóan bejárós vagyok, volt, hogy simán joghurtot ettem, de sokszor vittem magammal, párolt rizst sült csirkemellel, rakott zöldségeket, pl. karfiol, egyik csoporttársam rakott krumplit csemegézett minden második nap, de láttam már paprikás krumplit evő diákot is :D


szóval simán főzhetsz egészséges ételt, nem hiszem, hogy bármi is megromlana pár óra alatt, de ki kell próbálni

2016. jan. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]


+

[link]


Szívesen

2016. jan. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elsővel, ha délben eszed, azt még szinte minden kibírja, rengeteg ember visz simán dobozban ételt s nincs minden munkahelyen hűtő. Késő délutáni fogyasztásról már nincs sok infóm, habár motoros túrára vittem már pár ételt, s tudom, hogy a főtt tojás sok napig eláll héjában (de én másnap úgyis megettem), a magkenyereim (amik tojásból és olajos magból vannak s olykor zöldségesek) napokig, s azért vannak egy hetet is elviselő, bár nem főtt ételek.

De maradjunk az ebédnél, úgyis ez a fő, nem? :) Tényleg szinte bármilyen jól átsütött vagy főtt dolgot vihetsz, amit meg tudsz enni hidegen, pár óra nem sok. Amíg itthon hűl a bográcsból kiszedett nagy tömegű étel, addig sok óra is eltelik, nem lesz baja, csak utána már nem áll el napokig a hűtőben sem.

2016. jan. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!