Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Adnátok tippet, hogy milyen...

Adnátok tippet, hogy milyen tésztát főzzek ma?

Figyelt kérdés
Valami szószos tésztát szeretnék (nem makaróni)amit esetleg sütni is kell, tartalmasabb, mint a sajtos tészta és nem kell hozzá túl sok és bonyolult hozzávaló. Várom az ötleteket :)
2010. márc. 27. 09:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Csinálsz sajtmártást, vagy veszel knorr sajtszószt ( ehhez kell tej és vaj) És vagdalsz bele sonkát.


vagy van szintén tőlük sonkás tejszínes tészta, amit sütni kell. a tasakon a hozzávlaók.


vagy, kaprostejszines csirkemell( comb) tésztával, a kedvencem. Ehhez nem kell por....:)

Bolognai szószt is csinálhatsz rá, vagy carbonarat, meg lehet enni attól, hogy nem spagettire teszed.

2010. márc. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:

paradicsomos tésztára gondoltál paremzán sajttal vagy eseteg ravioli?


amúgy nálunk ma krumpli főzelék lesz fasírttal:D

2010. márc. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Mind1 nekem, hogy milyen szósz van rajta, csak az a baj, hogy ilyen porok nincsenek itthon és nem tudok kimenni a boltba, mert nincs aki vigyázzon a gyerekre és esik az eső :(
2010. márc. 27. 09:34
 4/14 anonim ***** válasza:

Sajmártást po nélkül is csinálhatsz...



tejszínes csirkéhez meg tejszín kell csak meg kapor, meg olaj, só.

2010. márc. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

ha édesszájú vagy tegyél rá turo, tejfölt, meg porcukrot, ha nem akkor cukor helyett szalonnát..


most mit mondjak?:D bár ez nem szósz, de egyszerű, ha nincs turó, ki is maradhat...


lekvárt is lehet rá tenni..

sőt a darás tsézta eléggé eltelíti az embert, arra mehet még akkor lekvár vagy porcukor....

2010. márc. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%

Lasagna

fehérmártás:vaj, 3 kanál liszt, tej, fogkrémsűrűségűre készíteni

Paradicsommártás: 1/2 tk oregano, 1/2 tk kakukkfű, sűrített paradicsom, 4 ek ketchup, só, bors.

Egyebek: fél kiló lasagnetészta, vagy csuszatészta, vagy naygkocka, vagy bármi.15 dkg reszelt sajt.

A tésztát megfőzöm, a sajtot lereszelem.


Egy jó nagy tűzálló tálat (vagy 2 kisebbet) megtöltöm a világos mártás 2/3 részével, belehelyezem a tésztát, a világos mártás maradékát, a paradicsommártást, majd megszórom a sajttal.Ha van darálthús(sonka, párizsi, virsli, főtt tojás), hagymával megpirítom, közé szórom. Sütőben 200 fokon a középső rácson mintegy fél óráig sütöm.


[link]

2010. márc. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi van otthon?

tej? gomba? sajt?


A fiam úgy szokta(kolesz) hogy egy leveskockát egy deci tejjel felforral, az megy a tésztára. Én vajon megpirítok valamit(=pl gomba) és egy kanál liszttel leszórom, majd tejjel felengedem. Vagy tejszínnel.

A zacskós porban csak keményítő van és fűszerek. A keményítőt nyugodtan helyettesítheted liszttel, fűszerek vannak otthon.

Vagy paradicsompürét, kecsapot forralsz sült hagymás zsíron, és azt fűszerezed.

Ha el akarsz menni, megkérheted a szomszédot, hogy vigyázzon a kicsire negyed óráig, vagy felöltözteted, s elviheted az esőben is nyugodtan. Tíz perc alatt a kisboltban megfordulsz.

2010. márc. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
21%
Figyelj, tudom, hogy nem ajánlott, de én az öt percre levő boltba simán átugrottam, míg a kicsi a kiságyban vagy járókában volt.Addig csak nem lesz már baja. Szaladj!
2010. márc. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Cukorból van a babád :)

Csak szeretteből mondom! Menjetek, csak nem olvad el az esőben!

2010. márc. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket :) Mostmár tudom mit főzök :D
2010. márc. 27. 10:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!