Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan csináljam a zabkását...

Hogyan csináljam a zabkását az 1éves gyerekemnek?

Figyelt kérdés

2015. szept. 29. 12:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Tejporból csinálj tejet (vagy issza már a boltit?), és abban főzd puhára a zabpelyhet. Tehetsz bele pici cukrot is, hogy édes legyen.
2015. szept. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tejbegríz formájában kap tejt és savanyított tejkészítményeket is eszik. Magában tejet még nem isza,csak az anyatejet.
2015. szept. 29. 12:43
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy rész víz, egy rész tej, egy rész zabkása.

Ha a tejbegrízt tejjel csinálod, akkor ezt miért ne?

Vagy nem a tej részére vonatkozik a kérdésed?

2015. szept. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én csak a receptre vagyok kíváncsi, mert még sohase csináltam és sohase ettem. Mindenhol azt hallom, hogy milyen egészséges, így gondoltam kiprobálom. Szóval hogy kell zabkását csinálni?
2015. szept. 29. 13:25
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Többféle módszer van, de egy kicsinek a rendesen megfőzött verzió való. Én megfőzöm vízben, nem kell neki sok idő, majd kókuszt teszek bele s opcionálisan gyümölcsöket. Viszont nem tudom, egy egy éves mit ehet... Egyben vagyok biztos, hogy én semmiképp nem cukroznám. A zabkása is édeskés, valamelyest a tej is, a kókusz mindenképp (azért nem kókusztejezem, mert nekem felesleges, a teljes kókusz jobb és kényelmesebb)... S a kicsi még nem szokta meg, hogy az emberek világában özön cukorral rontjuk a fogunkat és inzulinrezisztenciánkat. Nem vagyok elszánt cukorellenes, de sajnálatosnak tartom, hogy sok gyereknek folyton cukrot adnak s azok még a gyümölcsöt sem tartják jónak és édesnek később, s édességfüggésben élnek. Én 40 felé nagyon igyekszem, hogy levigyem az édességigényemet, jobb lett volna, ha eleve nem a sok cukorba nőttem volna bele. Inkább gyümölcsöt tennék bele, nem tudom pontosan, milyeneket ehet egy egy éves, de némelyiket már eheti, azt tudom. Az alma remekül meg a zabkásához.

(Tudom, hogy a gyümölcs is cukros, de tipikusan jobban jön ki vele az ember, van benne értelmes anyag is...)

2015. szept. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 dl tejhez teszek 4 ek zabpelyhet, a legapróbb szeműt ami a boltban kapható, kis cukor és pár perc alatt besűrűsödik :)
2015. szept. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
63%

Egy rész víz, egy rész tej, egy rész zabpehely.

Ezt beleteszed egy lábosba és közepes hőmérsékleten folyamatos keverés mellett főzöd. Az állagából látni fogod, hogy mikor készül el. Nagyon hasonlít szerintem a tejbegrízhez.

Lehet tenni bele gyümölcsöket, reszelve például.

2015. szept. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!