Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi az a pirított gríz?

Mi az a pirított gríz?

Figyelt kérdés
Írják itt páran, hogy pirított grízt ettek. Én még soha nem hallottam erről, de akiket eddig kérdeztem, azok sem. Mi anno a menzán a meggyszószhoz sima rizst kaptunk, nem pirított grízt.
2015. jún. 20. 21:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
14%
Megpirított gríz. Szilvásgombóchoz.
2015. jún. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szilvásgombóchoz? Én ahhoz a prézlit (zsemlemorzsa) szoktam megpirítani, és abba forgatom a gombócot. De itt azt írják hogy a meggyszószhoz eszik a pirított grízt. Csak simán megpirítják? Nem marad az kemény?
2015. jún. 20. 21:35
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

"Megpirított gríz. Szilvásgombóchoz."


Az zsemlemorzsa.


A pirított gríz a búzadara vajon megpirítva.

2015. jún. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ohh nem szóltam, kevertem a kettőt. De gáz :D
2015. jún. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Piritott gríz ahogy az étterembe.készitjük: olajon, buzadarát piritunk sokszor belekeverünk, nem kell félni ha kapódna, haggyuk.aranybarnára pirulni, forró vizzet öntünk rá, lezárjuk a gázt és lefedve haggyuk megdagadni.
2015. jún. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

Soha nem ettünk pirított grízt magában vagy meggyszószhoz.

Csak grízes tésztához csináltuk, úgy, ahogy előttem írták.

2015. jún. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én is csak néztem itt mikor olvastam, hogy menzán pirított grízt kaptak meggyszósszal, meg simán csak barack befőttel, ez volt leves után a második fogás. Soha nem ettem menzán ilyet.

2015. jún. 20. 22:22
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi itthon is szoktunk ilyet enni, gyümölcsszósz, pirított dara és főtt hús. Nagyon finom.
2015. jún. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

Felénk stercnek hívják, itt a recept:


[link]


Készítik lisztből is, lehet enni sósan, tejföllel, aludttejjel, vagy édesen, kompóttal.


Más nevei a ganca, gánica.

2015. jún. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a pirított gríz köret, és úgy készül, ahogyan a 6-os leírta. Összeálló valami, nem morzsás.

Gyerekkoromban szerettem, pörköltökhöz, paprikásokhoz készítette édesanyám.


Felnőttként próbálkoztam vele, de a család nem díjazta, így kimaradt az étrendünkből.


Viszont ha befőttet adnak mellé a menzán, az inkább a nosalty féle recept lehet.

2015. jún. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!