Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » SOS! Valaki segít? Észre...

SOS! Valaki segít? Észre vehető lenne?

Figyelt kérdés

Szóval kémiából azt a feladatot kaptam hogy fakéregből kell sütnöm. Ami a következő módon zajlik:

-a fakérget le kell reszelnem a puha része felül apródarabokra,majd ezt össze keverni vízzel és egy evőkanál ecettel, utána össze főzni.

Szerintem valami cukros szirupnak kéne ebből kijönnie mert ugye a fa cellulózból van és az képes vissza bomlani glükózra. Na ebből kéne ízlés szerint egy sütit összeraknom,én valamilyen grízes dologra gondoltam,és szerintetek észre lehetne venni hogy egy az egész dolgon csalnék egy kicsit,és a fakérgezés helyet egyszerűen cukrot raknék bele? Végül is úgy is egy ilyen cukros szirupnak kéne lennie a végeredmények...



2015. máj. 20. 15:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hááát... szerintem észrevehető.

Ha nagyon kell a jó jegy kémiából én nem kockáztatnék a helyedben... :-)

Azért a fakéreg meg a cukor eléggé különbözik.... :-)

2015. máj. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%
Ebbe bármit belerakhatsz, szenet, kavicsot, homokot, falevelet, ez ehetetlen lesz így is, úgy is!
2015. máj. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Miért lenne ehetetlen? A fakéreg tulajdon képen csak édesítene rajta, a többit meg ugyan úgy kéne csinálni mint egy rendes sütinél.
2015. máj. 20. 15:36
 4/12 anonim ***** válasza:
Próbáld meg. Most mi vesztenivalód van, őszintén?
2015. máj. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A fakéreg észrevehetö és nemcsak "szirup" lesz belöle, hanem kis darabok is.


A legokosabb, ha szabályosan megcsinálod, különben csak ráfizetsz.

2015. máj. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Csinálj két verziót.

Aztán bemutatod mindkettőt a tanárnak - olyan ötöst kapsz, mint egy ház. :-)

2015. máj. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igazából nem az ötösért csinálom mert csak ötösöm van kémiából,csak hátha így megkapom a dicséretes :/
2015. máj. 20. 16:01
 8/12 A kérdező kommentje:
de a két verziós jó ötlet :DD
2015. máj. 20. 16:02
 9/12 anonim válasza:
100%
majd meséld el az eredményt, hogy hogy sikerült
2015. máj. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Megcsináltam a jó múltkorában,és borzalmas lett :,D

Először is a kis fa kérgeket vagy egy fél órán át tisztítottam hogy azok higiénikusak legyenek és be tudjam vinni a konyhában.Utána befogtam a barátomat fát reszelni.Mikor anya hazajött kicsit se nézett minket hülyének hogy reszeljük a fát.:,D

Jó,felraktam főzni, és feladtam.Nagyon büdös volt,és ilyen trutymólék lett,még máig érzem az orromban a szagát, de állítólag vagy másfél óráig kellet volna főznöm és akkor össze jött volna, de hát nem tudtam volna másfél órán át szagolni azt a büdöst.

Egy az egyben, ha hallgatok rám ne próbáljatok meg fa sütit sütni,még a kémia 5-ért se.Nem éri meg, de legalább tanultam belőle. :,D

2015. jún. 2. 19:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!