Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell spaggettit csináln...

Hogyan kell spaggettit csinálni paradicsomból, nem boltban vehető zacskós alapból?

Figyelt kérdés
2009. dec. 5. 22:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Olajon hagymát párolsz, darált húst átforgatod rajta. Felöntöd egy kevés vízzel. Én vagy paradicsomlevet öntök rá, vagy vizet, és sűrített paradicsomot. Só, bors, oregánó, bazsalikom, zúzott fokhagyma és 3-4db babérlevél. Addig kell forralni, amíg besűrűsödik és a hús megpuhul. Főzöl mellé spagettit, ráöntöd a szószt, plusz reszelt sajt. Mi nagyon szeretjük.
2009. dec. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Hmm ezt én is köszönöm.:):P
2009. dec. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
31%

Szörnyű. Már ide jutottunk, hogy az a kérdés, hogy hogy kell nem konzervből főzni.

1 fej vöröshagymát összevágsz, rá fél kg darálthús, só, bors, oregánó, fokhagyma. A hagymát ne párold meg olajon, mert attól nagyon el fog nehezedni az egész.

Ezt megpárolod, majd a végén egy doboz sűrített paradicsomot adsz hozzá, még egy kis oregánó, és kész.

2009. dec. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Éljenek a természetes kaják!!:D
2009. dec. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

1 nagy fej hagyma

4 gerezd fokhagyma

1-1 közepes sárgarépa és fehérrépa

1 közepes zeller fele

1 konzerv paradicsom

50 dkg darált hús

kb. 5 dkg kolbász vagy húsos szalonna

frissen őrölt bors

bazsalikom

oregánó

rozmaring

50 dkg spagetti

Elkészítés


A kolbászt vagy szalonnát felkockázom, kicsit pirítom. Hozzáadom a felkockázott hagymát, fokhagymát, üvegesre párolom. Rádobom a darált húst, megvárom, amíg elfő a leve, reszelt zöldségekkel összerottyantom. Felöntöm a paradicsommal, ha kevés a lé, kis vízzel higítom. Mikor megpuhult, fűszerezem (jól megborsozom), és belekeverem a főtt tésztát.

2009. dec. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ami fontos, hogy jól süsd át a paradicsommal, mert úgy lesz igazán finom.
2009. dec. 6. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
jól hangzik
2009. dec. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
23:22-es, mi ebben a szörnyű? A spagetti nem magyar étel. Nincs benne azok között az ételek között, amiket "illik" tudni megcsinálni friss hozzávalókból, mint ahogy szerintem kínai kaját sem mindenki tud csinálni nem félkész alapanyagokból. A szörnyű az lenne, ha valaki pörköltet nem tudna csinálni, csak tasakos cuccból.
2009. dec. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
33%
"Nincs benne azok között az ételek között, amiket "illik" tudni megcsinálni friss hozzávalókból..." Nah,azért badarságokat ne hordjunk már itt össze!Hát ha valaki friss hozzávalókból nem tud összedobni egy paradicsomos spagettit vagy egy bolognai v. milánói alapot az igen nagy pancser!Illik nem illik...:D Ha nekem a barátnőm ilyen tasakos sz@rt tenne elém mint kaja(szivem szerint kiönteném..) fintorogva de megenném:@ Ez a szégyen,hogy ilyen "nehézségekbe" ütköznek egyesek,hogy egy egyszerű milánóit v. bolognait de még egy paradicsommártást se képessek összedobni!
2009. dec. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Azért, mert neked valami egyszerű, másnak még nem biztos, hogy az. Mint már mondtam, nem magyar étel, ezért nincs is azok között az alap ételek között, amiket mindenki meg tud csinálni. Nem azért, mert nehéz, tényleg nem az, hanem mert amikor tanult főzni, ezt nem tanulta meg, hiszen nem is magától éretődő mindenkinek. Amúgy nekem meg egy dobos torát megcsinálni pofonegyszerű, de nyilván nem mindenkinek, ők meg megveszik készen.
2009. dec. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!