Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen ételt készítsek szabad...

Milyen ételt készítsek szabad tűzön egy 10 fős gyerekseregnek? 2-7 éves korosztály.

Figyelt kérdés
Van bogrács és tárcsa is.
2015. máj. 20. 10:10
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
23%
ez nem nyelvtan ora
2015. máj. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
38%
Bírom mikor aki kötözködik a nyelvtannal, az is helytelenül ír...
2015. máj. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

Kicsik még ezek a gyerkőcök, bográcsban is legfeljebb egy finom ragulevest készítenék nekik, csirkemell, zöldség-sárgarépa-zöldborsó,- a gombát kihagynám ez esetben, mert nem mindegyik gyermek szereti.

Mellé pogácsát adnék, utána palacsintaparti lenne. Dugig lenne a pocakjuk.

Vagy a tárcsán finom puha húsokat, csirkemell, comb, karaj, a bográcsban lehet párolva sütni friss újkrumplit , petrezselyemmel vagy anélkül, és rengeteg friss salátát, amit szeretnek.

Paradicsom, kígyóuborka, retek, zöldhagyma,fejes saláta...stb.

Előre lehetne még esetleg kukoricás rizst vagy rizibizit is készíteni, ezeket imádja ez a korosztály.

2015. máj. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 zolidobos ***** válasza:
91%
Én egyértelműen a paprikás krumplira szavaznék, jóféle, nem csípős kolbásszal, valami zölddel(ubisali, fejes saláta...)A nagyobbak a készítésben is részt vehetnének...meg persze süti...
2015. máj. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
23%
Utolsó, csak azért, mert gyerekek, még nem kell a legócskább kaját adni nekik... :) Te egyél csak sok paprikás krumplit.
2015. máj. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%
Akinek a paprikáskrumpli a legócskább kaja, kívánom neki, hogy minden áldott nap álljon sorba egy tányér melegételért valamelyik szeretetszolgálatnál, aztán megtanulja begbecsülni az ÉTELT !
2015. máj. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy te nem tudsz főzni, nem kell leszólni a paprikáskrumplit...


Én ajánlottam a héja remélem most tetszik mindenkinek, héjában sült alufóliába göngyölt krumplit, az azért is jó, mert 1-1 darabot betehet minden gyerek a parázsba, és így meglehet az élményük, hogy ők csináltak valamilyen ételt... Tudom, nem valami hatalmas meló :) az én gyerekeim imádták, sőt emlékszem rá gyerekkoromból, hogy nekem is nagy élmény volt.

2015. máj. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A parázsban sült burgonya nálunk is nagy élmény az 5 éves fiamnak, azt várja a legjobban, mert olyankor más is készül. Szoktam hozzá készíteni joghurtos, zöldfűszeres mártogatóst, imádja. Csak ezt túl egyszerűnek gondoltam egy gyerekzsúrra, de mivel többen írtátok, így mégiscsak megcsináljuk :)

A paprikáskrumpli pedig igenis egy finom, laktató étel, főleg, ha kiváló alapanyagokból készül (jófajta kolbász, házi kockatészta, némi lecsó, szegedi paprika, mangalica szalonna....hmmm) Ha nem lenne héjában sült burgonya, akkor akár ez is lehetne a bográcsban.

Szerintem egy gulyásleves nyerő lehet, van benne husi is, jó sok zöldséggel, csipetkével.

Desszertnek pedig egy kis parázson sült kürtőskalácsot gondoltam, remélem, tetszeni fog a gyerekeknek!


Köszönöm a válaszokat!

2015. máj. 21. 14:27
 19/35 anonim ***** válasza:
34%
a paprikás krumpliba nem kel kockatészta xd
2015. máj. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:
A mi vidékünkön szokás belerakni kocka/lebbencs tésztát, és ha bográcsban készül, akkor slambuc/öhön a neve.
2015. máj. 21. 14:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!