Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lányom megunta a tízórai...

Lányom megunta a tízórai szendvicset! Mi mást lehetne neki készíteni?

Figyelt kérdés
14 éves, fontos, egészség táplálkozás idősza. Egyszerűen már herótja van a szendvicstől, akárhogy válogatom a töltelékét.Nem nagyon eszik sajnos gyümölcsöt.Ötlet?
2010. febr. 23. 22:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Joghurt ? teljes őrlésű lisztből ha te sütnél péksütit ?
2010. febr. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
100%
vagy salátát? én sokszor vittem salátát, nagyon fini.
2010. febr. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

De meg tudom érteni, én is így vagyok:)

Én is szoktam salit vinni, de egy kicsit olyan "masszívabbat", hogy jól is lakjak. PL mehet bele sült husi, kukoricakonzerv, vagy sajt.

2010. febr. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez van velem:SVagyis én is unom már a szenyákat,bármi van benne.

Én kifogok próbálni szednvicskrémeket,az mégis kicsit újabb,ezenkívül császármorzsát,tejberizs,és azt pl lehet vinni suliba is tárolódobozban:)Én mondjuk főttkajáát is szoktam vinni magammal ha olyan van.

2010. febr. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Melegszendvics? Oké, kihűlve nem az igazi, de valaki úgy is szereti.

Amúgy variálhatsz a szendvics alapjával is... Kenyér helyett kifli, vagy zsömle, esetleg kalács...

Néha péksütemény is mehet, kakaós/pizzás csiga, pogácsa, túrós batyu... Széles a repertoár.

2010. febr. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
vagy vmi bukta, és akár sütheted te is otthon, esztek is belőle, meg visz is el. kalács....vagy pizzáscsigácskákat is csinálhatsz....
2010. febr. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
93%
Kérdezd meg, mit szeretne. De a kefír és péksüti kiváló átmenetileg. Vagy pizzaszelet. Hot dog.
2010. febr. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
93%

Megértem, a változatos kaja fontos. Egy időben nekem is sok lett anno a szendvics, és inkább kivártam az ebédidőt, de nem volt gusztusom a szendvicshez.

Vigyen valami sütit szendvics helyett, pizzát esetleg, otthon kisütitek, nem rosszabb, joghurt, műzliszelet, csokik, túrórudi, ha tud kis edényben, majonézes salátát, rántott hús, fasírt, ezeket nem kell melegíteni. Nekem anno nem sok időm volt magam elkészíteni, a szüleimnek meg nem jutott eszébe, de nem volt nagy probléma, mert menzán ettem, addig kibírtam mindig. Esetleg adj neki valamennyi pénzt és vegyen a sulibüfében, amit megkíván.

2010. febr. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
90%

szendvics mellé lehet:

- sima saláta

- sima gyümölcs

- nyers zöldség mártogatóssal (joghurtos, sajtos, túrós, tejfölös, zöldfűszeres stb.)

- gyümölcssaláta pici citrommal, hogy ne barnuljon meg

- házilag készített gyümölcsjoghurt

- turmixitalok gyümölcsből, zöldségből (limonádé alapban, joghurtalapban, tejalapban, otthon, alkalmi jelleggel: vaníliás fagyis alapban)

- pirítós, amit ő bent ken meg csomagolt körözöttel

- otthon: almára olvasztott sajt (sütőben, esetleg mikróban), vaníliás túrókrémmel töltött alma vagy körte összesütve

- suliban: valamilyen innivaló még a kaja mellé (kakaó, tejeskávé)

- néha vihet párolt zöldséget csirke- vagy pulykamellel, esetleg tejföllel, joghurttal elkeverve salátaként, hidegen is fogyasztható gyümölcslevest.


Én nem vagyok hotdog vagy pizzapárti, sztem kifejezetten alkalmi fogyasztásra való :)

2010. febr. 24. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

A lányod egészen sokáig bírta! :=) A fiam még nincs 8 éves, de már reklamált a szendvicsek miatt! Azóta még jobban variálom a "menüt", pl. rászoktunk a pizzatáskára: begyúrsz egy adag pizzatésztát és az általa választott tölteléket ráteszed, utána félbehajtva, a széleit jól összenyomkodva sütöd meg. Ha amúgy nincs kedvünk pizzát enni, akkor nem teljes adag tésztát gyúrok, hanem csak a gyereknek kb.10 dkg lisztből. Kevés vele a munka, a gyerkőc imádja, tulajdonképpen szendvicset eszik így is, de sokkal egészségesebb rakományt is bele lehet csempészni. A töltelékekre ötletet bármelyik pizzafutár étlapjáról gyűjthettek.

A fiam még kicsi a dobozos kajákhoz, de a lányodnak már csomagolhatsz "testesebb" salátákat. Teszel mellé egy-két szelet pirítóst és mindenki őt fogja irigyelni az osztályban! :=)

2010. febr. 24. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!