Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Piskóta tetejét csokoládéval...

Piskóta tetejét csokoládéval szeretném bevonni, hogyan készítsem?

Figyelt kérdés
Csokoládé nincs itthon,sima kakaó porból meg tudom csinálni valahogy? Nem öntetet szeretnék hanem olyan kemény megszáradós csokoládét.
2010. febr. 10. 19:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Fényes csokimáz

Hozzávalók:

8 dkg porcukor

6 dkg sütőmargarin

1 evőkanál tej

2 púpos evőkanál csokipuding

1 evőkanál kakaópor

Elkészítés: Ezeket a hozzávalókat gőzön összeolvasztom, és már készen is van.

Megjegyzés:

Én majdnem minden sütire ezt a mázat használom. Nagyon hamar megszilárdul, finom és szép fényes.


Csokimáz II.


Hozzávalók:

12 dkg cukor,

4 evőkanál kakaó,

és 4 evőkanál víz.


Elkészítés:

12 dkg cukrot, 4 evőkanál kakaót, és 4 evőkanál vizet kikeverünk, majd lassú tűzön addig főzzük, amíg a cukor el nem olvad. (Onnan lehet tudni, hogy hólyagok nőnek a tetején). Biztonság kedvéért egy kicsit cseppentsünk egy



Én a másodikat szoktam csinálni de mindegyik finom és jó. És Zserbóra szoktam tenni, tehát tuti hogy a piskótára is jó lesz.

2010. febr. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Lassan neki is kezdek
2010. febr. 10. 19:51
 3/4 anonim válasza:
10 evőkanál cukor, 3 evőkanál kakaóport 1 dl víz. Ezt összeforralod. Akkor kezd sűrűsödni ha belemártod a kanalat és azt bevonja. Ezután 15 dkg margarint keversz bele és ha egy picit hűlt ráöntöd a piskótára.
2010. febr. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
most látom lemaradt a vége. Csppentsünk egy pohár hideg vízbe és ha leszáll az aljára akkor jó! És bocsi
2010. febr. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!