Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nem kell élvezni minden egyes...

Nem kell élvezni minden egyes étkezést?

Figyelt kérdés

Vagy úgy is feltehettem volna a kérdést, hogy élvezni kell-e minden étkezést?

Nos tudom, hogy 10-ből 9, sőt, 100-ból 99 azt mondja, hogy igen, viszont egyszer hallottam/olvastam olyat, hogy bizonyos nézetek szerint egyáltalán nem kell élvezni minden étkezést.

Ezt valami olyasmivel indokolták, hogy "a mai modern életünkben egyfolytában halmozni akarjuk az élvezeteket és pont ez vezet az örökös elégedetlenségünkhöz".


Aki tud erről valami bővebb infót, kérem ossza meg velem! Köszi :)



2015. jan. 20. 15:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség. Pont akkor nem lesz az ember elégedetlen ha azt is tudja értékelni ha süt a nap, jó étel kerül az asztalára és van fedél a feje felett. Az elégedetlenség belül dől el, és nem számíít, hogy gazdag-e az illető. Aki magányos és egyedül sem találja fel magát az egyébként is könnyebben lesz elégedetlen és eékeseredett és nem fogja a jó ízeket sem értékelni. De nem ez a normális, ennek belül kell eldőlnie, hogy márpedig én elégedett leszek.
2015. jan. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ami nem ízlik, olyat nyilván nem csinálok/veszek megint, de a legtöbb ételt szeretem, azt is szeretem (előny, ha az ember nem válogatós), ha nem vagyok éhes, tehát enni nem rossz... De nyilván nem kell minden étkezésre csokitortát enni. Szóval az arany középutat úgy kell megtalálni, hogy mindig örömünket leljük az étkezésben legalább egy kicsit, de azért nem kell minden étkezésnek annyira jónak lennie, hogy megosszam a receptet facebookon :D .
2015. jan. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Van egy mondás, amit nemcsak Mo-on ismernek, pontosan nem is tudom idézni, de a lényege minden nyelven.

" nem azért élünk, hogy együnk, hanem azért eszünk, hogy éljünk"...

Nem mellékesen, én hedonista módon szeretem, ha az étel elfogyasztása némi élvezettel is párosul...:D

2015. jan. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 bumbi02 ***** válasza:
Van olyan étkezésem amit nem élvezek, mert olyat eszek, amit nem szeretek, és ilyenkor tényleg csak azért eszek, hogy kibírjam a napot. De az ilyen étkezéseket nem is szeretem, tehát én egyértelműen azért eszek, mert élvezem. Sokszor még akkro is eszek, mikor már rég jól laktam..: )
2015. jan. 21. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!