Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Közösen étkeztek a családal...

Közösen étkeztek a családal hétvégén ha van rá lehetőség? Ha ígen akkor miért tartjátok fontosnak a közös étkezést? Ha nem miért alkult így?

Figyelt kérdés

Mindenkinek megy zöld bárki ,bár mit válszol :

A dolgozatom egyik része kutatás ebben a témában :

Köszönöm ..


2013. okt. 11. 14:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Közös reggeli,közös ebéd,közös vacsi,kettesben és olyankor nem csinálunk mást,pl ha csörög a telefon,akkor nem vesszük fel,majd étkezés után megnézzük ki volt.

Azért fontos hogy ez így legyen,hogy legyenek fix pontjai a napnak,ilyenkor van időnk nyugodtan beszélgetni is,csak egymásra figyelni.Ha majd lesz gyerekünk,akkor ebbe nőjön bele.


Gyerekként teljesen az ellentéte volt,mindenki evett amikor megéhezett,még a vasárnapi ebédet se együtt ettük,csodálkoztak is hogy sosem eszek normálisan.

Rossz volt úgy felnőni,saját gyerekünknek jó példát akarok mutatni majd.

26/N

2013. okt. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
dehogy.kész a kaja és mindenki ott eszik ahol akar.nem a középkorba élünk hogy együtt zabáljunk
2013. okt. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is az volt régen szüleimnél,hogy mindenki ott evett ahol,amikor akart . Nekem sem tetszik ez annyira...jó,hétköznap oké.De én úgy gondolom hogy a vasárnapi ebédnél közösen ,ugyanakkor ebédeljen a család.Valóban akkor lehet beszélgetni egy kicsit,kicsit együtt lenni . Én is így szeretném majd nevelni a gyerekem,hogy vasárnap az asztalnál,közösen ! Illetve így szerintem megvan adva a tisztelet annak,aki főzi az ebédet ...nem csak mindenki elviszi a kaját,és bezabálja... :D
2013. okt. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hétköznap is közösen étkezünk, ha mindenki itthon van.

Este és hétvégén pedig mindig.

Csak a konyhában eszünk, a szobákban semmit. Kivétel? ha valaki gyümölcsöt vagy joghurtot eszik. Azt más időpontban is teheti, de akkor is csak a konyhában.

Miért?

Egyrészt így szoktuk meg. Másrészt étkezés közben beszélgetünk a minket foglalkoztató dolgokról.

Csak egyszer kell tálalni és mosogatni. A szobákban a szőnyegen bútorokon nincs ételmaradék. TV nézés közben sincs nasi.

2013. okt. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 bumbi02 ***** válasza:
Nálunk régen minden vacsora és ebéd közös volt. Anyánk szólt hogy kész van a vacsi, vagy ebéd, akkor mindenki asztalhoz ült, és beszélgettünk közben. Sokkal jobb szociális háttér ez egy gyereknek, mint az, hogy szól az anyja, hogy kész a vacsi, leszalad a gyerek, majd viszi a kaját a tévé elé, vagy a gép elé. Valahol olvastam is erről egy felmérést, hogy jóval pozitívabb életképük van azoknak a gyerekeknek, akiknél közös volt az étkezés a családban. Én szerettem ezeket a vacsikat, mert megbeszéltük kinek milyen napja volt, meg akkor volt úgy igazán együtt a család, hogy mindenki mindenkivel beszéljen, ne csak "kis csoportokban"...
2013. okt. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk közös ebéd van, ilyenkor jókat nevetünk, beszélgetünk, egyedül nem esik olyan jól az étel, rossz egyedül enni.
2013. okt. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha egyszer nem rakodótér lesz a leendő konyha (átépítés alatt áll a ház :( ) s odaférünk az étkezőasztalhoz, akkor majd remélem, lesznek teljesen közös és asztalnál történő étkezéseink, az azért hiányzik.

Nagyjából egyszerre szoktunk enni, olykor még egymás közelében is, de mindig a szobában, ágyon (az a szoba ülőbútora) vagy a gépnél. Utóbbit nem tartom jónak, de elég erős megszokás. Néha viszont a konyhában eszem, egy hokedlin ülve.

Én szeretek az ételre figyelni (ami nem mindig sikerül), ha már rengeteg idő elmegy rá, a párom pedig olvasni szeret közben (azt állítja, attól még figyel rá, mert lassan olvas). Beszélgetni jobbára máskor beszélgetünk, persze evés közben is előfordul, de azzal csak elvonódik a figyelmem az ételről, nem szeretem.


Gyermekkoromban voltak közös étkezések, szerencsére csak napi egy, nem szeretek felszólításra enni, csak akkor, amikor megéhezem. Ráadásul az én étkezéseim hosszúak, mondjuk 6 tányérral eszem az ételből 2 óra leforgása alatt. A repetázásokkal nincs is gond, de tényleg jobb lenne asztalnál együtt enni... Hmmm, majd meglátjuk, mi lesz.

Reggelizni tuti nem fogunk együtt, mert a párom 6-kor, én 11-kor szoktam.

2013. okt. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sajnos nem eszunk egyutt,mindenkinek mas a napirendje,alig talalkozunk. Nem is nagyon fozunk otthon,mindenki akkor es ott eszik,ahol eppen megehezik. Egyedul a karacsony illetve a szulinapok a kozosek etkezes teren,semmi egyeb.
2013. okt. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm sokat segítetek :.

Még jöhetnek válaszok :

2013. okt. 12. 08:54
 10/10 anonim ***** válasza:
Együtt. Nem csak a hétvégén, minden nap minden étkezés közös. Ha reggeli akkor arról beszélgetünk ki mot álmodott ( 3 gyerek van, ebből 2 kisiskolàs, igy főleg ők mesélnek), délben milyen volt a suli, este meg mindenröl. Fontos része a mindennapoknak , mert amugy igen rohanó világban élünk igy ennyi a minimum.
2013. okt. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!