Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tapasztalt háziasszonyok help!?

Tapasztalt háziasszonyok help!?

Figyelt kérdés

Távkapcsolatban élek, havonta 1-2 hétvégére tudunk találkozni. Ez lehet változni fog pár hónapon belül (tehát hogy összeköltözünk) A problémám a következő:

Egy hétvége alatt kajára általában több mint 10 ezer forint megy el péntek délutántól hétfő reggelig. Multkor majdnem egy kiló tésztából meg fél kiló darált húsból csináltam rakott tésztát, az is két napig bírta. Ha együtt élünk ugye minden napra kéne valami és eléggé aggaszt hogy 2 és fél nap alatt 10 ezer megy el mindig pedig próbáltam már figyelni rá hogy akkor olcsóbb ebédet készítsek. Vagy ez reális 10 ezer forint 3 napra? Hogy lehet olcsón egy hétre ételt biztosítani? Ötletek tapasztalatok? Bármi érdekel


2014. dec. 11. 22:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
33%

Kicsit sok, pontosan letudod írni mit vettetek?


Úgy kell egy normális 2 személyes étkezést kiszámolni, hogy kb. napi 2000 Ft (tehát kajára havi 60 000 Ft).


Ez nincs kőbe vésve, lehet egyik nap 1500 (pl spagetti, meg reggelire kifli, felvágott, estére szintén), vagy 2500, mondjuk egy kiadósabb étkezés. Én sokat csináltam zöldségkrémlevest, amit pirítóssal ettem vagy 2 napig, egészséges, finom, laktató, és olcsó, alig került 1000 Ft-ba.


Tehát ha 30 napra 60 000 Ft, akkor 3 napra 6000 Ft lenne a normál.

2014. dec. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
19%

Gondolom, nem a tészta ment össze, hanem megettétek. Ha összeköltöztök, és kitaláljátok (igen, együtt, nem csak te egyedül), hogy mi legyen. Az ilyen hétvégi találkákkal az a baj - baráti összejöveteleknél is - , hogy a kaja plusz. Én ezért nem szeretek váratlanul embereket fogadni, mert nincs itthon, csak annyi, amennyit megeszünk.


Általában aki vendégségbe megy, nem gondolkozik azon, hogy a másikat kieszi a vagyonából, vagy hogy nyugodtan hagyhat, majd megeszi a másik hét közben, inkább hányásig tömi magát.

2014. dec. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
19%

a grízes tésztás-süteményes verziót nem ajánlom, amit az egyik válaszoló írt, már ha nem akarsz cukorbeteg lenni 5 éven belül.

máshogy kell spórolni.

én pl. piacra járok, mert tudom, hogy minőségi élelmiszert kapok olcsón.

másrészt én pl. nem eszem édességet, nem nassolok, így ilyesmikre nem költök.

nem szoktam ételt rendelni, és általában otthon eszem.


üzlet és üzlet között hatalmas különbség lehet árban.

pl. a matchban minden kb. másfélszer annyiba kerül, mint máshol. tehát azt is meg kell nézni, hol vásárolsz, de mondom, a piac az igazi, és majdnem mindent én meg is találok ott, amit én eszem, mert én nem eszem készételeket.

egy kicsit előre kell gondolkodni, és nem a sarki éjjel-nappaliban kell bevásárolni.

ha sokat jársz vásárolni, úgyis tudni fogod az árakat, és tudni fogod, mi hol olcsóbb.

2014. dec. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

az is számít, hogy az illető mennyire van kiéhezve :-)


én most a kajára gondolok, lehet, hogy koplal előtte

2014. dec. 12. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem az volt esetleg, hogy a sótól kezdve, az olajig mindent akkor kellett megvenni? :)

Mert ugy össze jöhet a 10ezer. Viszont ha majd minden napra kell a fott etel, akkor nem kell mindig mindent venni, mert lesz otthon a kamrában :)

2014. dec. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi sokáig csak a helyi boltba mentünk vásárolni, és nálunk is az volt hogy napi szinten 3-4 ezret ott hagytunk, és abba semmi extra nem volt sose, csak az az napi főznivaló.


Már most rászoktunk arra hogy 1-2 hetente elmegyünk auchanba és ott megveszünk mindent. Tehát több féle húst, mindenből 1-2kg, több féle felvágottat, krumpli, hagyma, olaj, cukor, tej ezekből is többet, vagy nagyobb kiszerelésbe. Egy ilyen bevásárlással igaz ott hagyunk 20 ezer körül, de akkor két hétig csak kenyérért kell a pékségbe mennünk.

2014. dec. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
84%

Az teljes mértékben reális, hogy a tészta 2 napig bírta, 1500g étel 4 felé osztva (2 fő kétszeri étkezése ugye) kb. 350g, ez egy teljességgel normális, sokak számára még kicsinek is számító adag.


A 10.000 ft 3 napra viszont egyáltalán nem reális, főleg ilyen vacak kajákra nem mint a darált húsos tészta...


2 fő egészséges, jó minőségű étkezése belekerül mondjuk 60.000 ft-ba, de abból már tényleg normális ételeket is lehet venni. A te költségvetéseddel számolva ez egy hónapra 100.000 ft lenne!!! Abból lazacot falatozhattok reggelire kaviárral gyakorlatilag, meg pezsgőt mellé. Szóval valamit iszonyatosan szarul csináltok.


Nem vesztek esetleg sok felesleges, túlárazott dolgot? Pl. nassolnivaló, cukros üdítők, készételek, ételporok, stb.?

2014. dec. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ja, hát, nem kell a bolti szr szószokat venni. Otthon finomabbat csinálsz feleannyiból. De te tudod.
2014. dec. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!