Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Tapasztalt haziasszonyok?...

Tapasztalt haziasszonyok? Hogyan kell olyan vastag palacsintat sutni?

Figyelt kérdés
Mi kell bele es hogyan kell megsutni? A gyerekeknek szeretnek reggelire csinalni.
2013. okt. 12. 06:21
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Én pl francia piritós sütőn szoktam, azon nagyon egyszerű, kicsit sűrűre kell csinálni és annyi.
2013. okt. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha az amerikai palacsintára gondolsz, akkor itt vannak receptek:

[link]

2013. okt. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
2013. okt. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Valoszinu,hogy az amerikaira gondolsz:) en sutoporral keszitem,de vannak elesztos variaciok is,keress a nosaltyn. En van,hogy meg turot is teszek bele.
2013. okt. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Bár nem vagyok tapasztalt háziasszony, csak egy fiatal nő aki magára főz, de amerikai palacsintát gyakran csinálok. Szerintem egyszerűbb és gyorsabb is mint a magyar, bár én ízre a magyart jobban szeretem :) A receptem a következő:


Hozzávalók:

1 tojás

1 bögre liszt

1 bögre tej

1 kávéskanál sütőpor

1 csipet só

1 csipet cukor


Elkészítés:

Először összekeverem a lisztet és a sütőport, kimérem a tejet. Ezután a tojást mély tálba ütöm, hozzászórom a sót és a cukrot, kézi habverővel felverem. Innentől a lisztet és a tejet felváltva adagolom, közben habverővel kevergetem hogy ne csomósodjon (pont mint a sima palacsintánál). Pihentetni nem szükséges

A sütéshez felmelegítek egy teflonserpenyőt és adagonként beleszaggatom a tésztát. Egy palacsinta nálam egy szűk kis merőkanál avagy két bő evőkanál tésztából szokott állni. Olajat nem rakok alá, ép teflon esetén nem ragad le. Megfordítom amikor a palacsinták teljes területén buborékok láthatóak, majd pirosra sütöm a másik oldalát is.


Megjegyzések:

1. Én sósan is szoktam enni, ha ti csak édesen eszitek, lehet bele több cukrot rakni.

2. Ha nem teflonos a serpenyő, lehet hogy kell olajozni.

3. A fenti adag egy személyre bőséges, de reggelinek két embernek is elég. Két felnőttnek + gyerekeknek legalább dupláznám.

4. A bögre ~2,5 dl-es.


Remélem beválik :)

2013. okt. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kezecske:)
2013. okt. 12. 15:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!