Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tapasztalt háziasszonyok help!?

Tapasztalt háziasszonyok help!?

Figyelt kérdés

Távkapcsolatban élek, havonta 1-2 hétvégére tudunk találkozni. Ez lehet változni fog pár hónapon belül (tehát hogy összeköltözünk) A problémám a következő:

Egy hétvége alatt kajára általában több mint 10 ezer forint megy el péntek délutántól hétfő reggelig. Multkor majdnem egy kiló tésztából meg fél kiló darált húsból csináltam rakott tésztát, az is két napig bírta. Ha együtt élünk ugye minden napra kéne valami és eléggé aggaszt hogy 2 és fél nap alatt 10 ezer megy el mindig pedig próbáltam már figyelni rá hogy akkor olcsóbb ebédet készítsek. Vagy ez reális 10 ezer forint 3 napra? Hogy lehet olcsón egy hétre ételt biztosítani? Ötletek tapasztalatok? Bármi érdekel


2014. dec. 11. 22:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
68%
ez teljesen reális,h ez a kaja két napig bírta szerintem..Viszont ez messze nem kerül 10ezerbe(1kg tészta 400-600körül,fél kg hús 800-1000,tejföl,300) ...Szóval miket szoktál venni,ami ennyibe kerül?
2014. dec. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
62%
10000-ből nekünk egész héten van meleg ételünk, és gyümölcsre stb. is futja belőle. 2 napra ez borzasztóan nagy összeg.
2014. dec. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Előtte is főztem és sajna a gyorsabb megoldást választottam csirkemell meg kész szósz, rizs. Igazából nem tudom. Mindig kétszer kell ebédet főzni a hétvégeket és mindig amikor megyek a kasszához csak azt látom hopp 4 ezer, hopp 2 ezer harmadik nap is valahogy így

Azért gondoltam megkérdezem mások hogy oldják meg hogy gyakran főznek még se megy rá 100 ezer

2014. dec. 11. 22:38
 4/18 anonim ***** válasza:
37%

Mi több napra szoktunk főzni a legolcsóbb márkákból, de ha olyan, akkor persze friss hozzávalókból. Figyeljük az akciókat, ha pl. van hús leárazva, akkor megvesszük és megy a fagyóba. Ilyen alapdolgokat, hogy krumpli, tészta, rizs, krumplipürépehely, hagyma, olaj, meg persze jó, ha mindig van otthon, ahogy liszt, zsemlemorzsa és fűszerek, tojás tej is.


Amúgy ez azt jelenti, hogy 30 nap alatt 100 ezer forintot költesz el ételre...?

2014. dec. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
25%

Ez átlagos összeg. Van, aki többet költ, van, aki kevesebbet. Szerintem az ételen nem nagyon éri meg spórolni, fontos, hogy jókat egyen az ember, és lehetőleg minőséget.


Egyébként ha összeköltöztök, akkor miért te fizeted a kaját egyedül, és miért neked kell főzni is mindig?

2014. dec. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
35%
Mert gondolom nem csináltok nagy bevásárlást. Akkor látsz reális képet, ha 1 hónapban tudod mennyi az, amiből kijöttök. Így gondolom, nem csak egy tésztához valót kellett megvenned, hanem reggeli, vacsora, ez+az, mindig kell valami. Én 1 felnőtt, 2 gyerekre kb havi 100 000-et hagyok boltokba, de abban nem csak étel, hanem más is benne van. Pl:tisztító, tisztálkodási, mosási szerek, stb. Ruhaféle, és egyéb kiadások, rezsi, suli, semmi más nincs benne.
2014. dec. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
66%
Szerintem is sok a hétvégi rakott tésztára 10000 Ft-ot számolni. Biztosan sok egyéb luxusdolgot is vettetek, amit azért minden hétköznap nem enged meg magának az ember. Mi ketten max 30e-t költünk egy hónapban étkezésre. Nem éhezünk, változatosan eszünk, de kevés luxust engedünk meg magunknak. Húst pl. hetente 1x eszünk. Általában leveseket csinálok, utána pedig süteményt, mindketten édesszájúak vagyunk, és nagyon kiadós dolgok kerülnek ki a sütőből kevés alapanyagból. A hagyományos krumplis tészta - grízes tészta - paprikás krumpli típusú ételek sem kerülnek túl sokba. Rizsből is rengeteg dolgot lehet kiügyeskedni. Egy kg zöldség 500 Ft körül van, és elég nagy adag főzelék jön ki belőle. Ha minden nap tűzdelt őzgerincet szeretnétek enni, akkor az húzós lesz, de ha az egyszerűbb ételeket is szeretitek, akkor nem lesz probléma.
2014. dec. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Én magamnak 1 hétre kijövök 3-5 ezerből is mert ha egyedül vagyok elég keveset eszek de ha ideköltözik barátom akkor már két fő, és csak az ilyen hétvégi talikkal tudok számolni hogy akkor mennyi pénz megy el. Azt meg nem említettem hogy csak én főzök meg csak én veszek kaját, nem gondoltam arra hogy külön kasszán meg kaján fogunk élni.

Egyébként köszi a válaszokat :) Remélem gyorsan megtanulom majd beosztani a pénzt és nem hülyeségeket venni

2014. dec. 11. 22:57
 9/18 anonim válasza:
80%

Mi ketten nagyjából 60-70 ezret költünk ételre, ebben az is benne van, hogy nem mindig tudunk főzni a munkánk miatt, és akkor hozunk valahonnan kész meleg ételeket. Ebből elég változatosan, minőségi ételeket lehet kihozni. Mindennap eszünk sajtot, túrót, joghurtot, friss zöldséget, gyümölcsöt is. Alapvetően keveset eszünk mindketten, de nagyon változatosan igyekszem megválogatni az étrendet.


Egy hétvégére 10 ezer forint lehet sok vagy kevés is: attól függ, mi jön ki belőle. Ha bőséges, változatos étkezés, főleg arra való tekintettel, hogy ritkán találkoztok, s ezért olyankor "kirúgtok a hámból" az együttlét örömére, akkor nem sok. (Mikor mi a férjemmel voltunk ilyen randizgatós korszakban, akkor olyankor elég sokat költöttünk, sokszor vettünk egy-egy üveg bort is, csokit, alkalmibb fogásokat készítettünk olyankor. Amióta együtt élünk, azóta normál kerékvágásban élünk.) Ha alapvetően egyszerű ételeket hozol ki belőle, csak rosszul osztod be a mennyiségeket, vagy drága helyeken vásárolsz, akkor soknak számít.


Olcsó étkezés? A főzelékek zseniális ételek. :) Egy lencsefőzelék pl. filléres fogás, egy félkilós zacskó bőségesen elég 4 főre, azaz két emberre kétszeri étkezésre. Kis tejföl kell csak hozzá, áztatás után gyorsan megfő. Rakott krumpli, paprikás krumpli szintén olcsó, de ízletesen elkészíthető fogás. Sokat jelent, hogy figyeled, éppen mi van jó árban a boltban, és ahhoz alkalmazkodsz. Én pl. ha látok szép gombát a zöldségesnél, akkor aznap gombás tésztát csinálok, ha van olcsón cukkini, akkor abból találok ki valamit stb. Tehát nem úgy indulok el legtöbbször, hogy egy adott ételhez vásárolok be, hanem megnézem, mi van éppen jó áron, megfelelő minőségben, és ahhoz találom ki a következő napok menüjét. Szerintem önmagában ezzel 10-20%-ot simán meg lehet takarítani, mert így mindent jó áron szerzel be gyakorlatilag. :)

2014. dec. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
vegyél egy asztali naptárt minden kiadást írj fel ennyi pénz nem a főételre ment el hanem a nasikra
2014. dec. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!