Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen párolt zöldség jó az...

Milyen párolt zöldség jó az emésztésnek, és kímélő (műtét után vagyok)?

Figyelt kérdés
2014. nov. 25. 19:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen zöldség, a brokkoli-karfiol kombó mondjuk nem a kímélő kategória, hanem a fingatós.
2014. nov. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én mexikói zöldségmixet szoktam venni (fagyasztottat), az én emésztésemnek kifejezetten jó.


Viszont saját magam is szoktam csinálni úgy, hogy paprika, hagyma (te most ezt lehet, hagyd inkább ki), gomba, brokkoli, karfiol... És akkor ezeket párolom meg.

2014. nov. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Krumpli, répa, alma (bár nem zöldség), sütőtök.
2014. nov. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy epe műtét után karfiol, brokkoli, hagyma felejtős.

Általában jó a cukkini, sütőtök, répa, spenót, krumpli, spárga, sóska, gomba

2014. nov. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A 4-essel értek egyet!

Valóban nem mindegy, ezért vigyázni kell a karfiol-karaláb-káposzta-félékkel, borsó-bab-hagyma-félékkel, mert puffasztanak, és egyáltalán nem biztos, hogy a szervezet könnyen emészti meg őket.

2014. nov. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi
2014. nov. 26. 09:44
 7/9 anonim ***** válasza:

A kórházban mindenkinek adnak dietetikai tanácsot,( az ellátás is ez alapján történik) pláne a műtötteknek. Érdemes betartani, de lehet kérni plusz tanácsot is a diet. nővértől, aki esetleg prospektust is ad, az adott diétát illetően.

A kérdésből nem derül ki, milyen diétáról van szó, a "kímélő " nagyon tág fogalom, és az itt adott válaszok is meglehetősen eltérhetnek. Szóval szakember döntsön a diétás felől, ha jót akarsz magadnak.

Mielőbbi jobbulást és jó egészséget.

2014. nov. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, az alapokat el is mondták, csak most nem könnyű eldönteni, miket főzzünk.
2014. nov. 26. 19:29
 9/9 anonim ***** válasza:

- a K betűseket (a burgonya B-s :) ) hagyd el

- ezen felül a hüvelyesekkel (bab, borsó, lencse...) is csínján

- ne fűszerezz túl (inkább legyen semleges)

- csípőset, zsírosat hanyagold

- engem pl, a paprika is bánt


- spenót, sóska, répa, fehérrépa, zeller, édeskömény, spárga, ubi, fejes saláta, kaliforniai paprika. Kb. ezek - hagyma is mehet, de jól dinszteld meg előtte.

2014. nov. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!