Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Padlizsán gondok?

Padlizsán gondok?

Figyelt kérdés

Egy zöldségkrémbe úgy írja a recept, hogy meg kell sütni, és ezután pürésíteni. Háát, ezzel az a gondom, hogy állagra a sült padlizsánom mindig olyan, mint a sült gomba, vagy fél órás munka a héját eltávolítani, és kizárólag a nagy teljesítményű turmix hajlandó pürésíteni - ami sajnos a múltkori ilyesféle akcióm óta tönkretette egy félig fagyott eper, szóval rá nem számíthatok.

Adnátok ötleteket, hogyan készítsem el a padlizsánt, és hogyan pürésítsem? Félbevágva szoktam grillrácson sütni. Egyáltalán jól csinálom? Vagy mi a helyzet, ha főzöm? És érdemes-e kimagozni, mint a tököt?

Bocsi a sok kérdésért, de a párom nagyon szereti ezt a zöldségkrémet, és meg szeretném vele lepni, csak közben meg itt bénázok szegény padlizsánnal, azt sem tudom hogy álljak neki az elkészítésének. Minden egyébbel boldogulok egyébként, de ezzel a padlizsán dologgal elakadtam :/



2014. szept. 8. 14:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Megsütőd, héját leszeded, majd villával pürésíted, esetleg krumplinyomóval.
2014. szept. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Az életlen kés sem szokta vinni.. úgy látom vagy egy fél napos munkába vágtam ezzel bele :(
2014. szept. 8. 14:36
 3/15 anonim ***** válasza:
Én tepsiben szoktam megsütni, kanállal kiszedem a belsejét, teszek hozzá sót, összeaprított hagymát, majonézt és botturmixszal összedolgozom. Magját is bennehagyom.
2014. szept. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Elvileg a padlizsánt a sütőben egyben teljesen puhára lehet sütni. Ha igy nem megy, akkor próbáld meg szeletekben grillezni vagy serpenyőben kevés olajon megsütni. Teljesen puhára kéne hogy süljön nem gomba állagúra.
2014. szept. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ja de olcvasom, hogy nincs turmixod. Hát elvileg villával is menne a dolog, nekem puha szokott lenni, nem kemény.
2014. szept. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Esetleg a sütési idő, vagy a hőfok lehetett akkor legutóbb kevés? Meddig kell sütni?
2014. szept. 8. 15:01
 7/15 A kérdező kommentje:
A paprikákkal hál'isten nem vagyok bajban, azokat mindig addig sütöm, amíg el nem szenesedik a héjuk. Mármint a pirosakat, a fehérekkel megint más a helyzet, mert azokat olajjal kevergetem, majd jó sok levet eresztenek, és megfőnek puhára a saját levükben. A babom, paradicsomom konzerv, azokkal nincs sok gond. Ha a padlizsánom is puhára sülne, és krumplinyomóval krémesíteni tudnám, elszállna minden gondom :)
2014. szept. 8. 15:08
 8/15 anonim ***** válasza:

Én mindig feleslegesnek tartottam a sütést és héjeltávolítást, pont a héja a legszebb amúgyis :P Én nemes egyszerűséggel pucolgatás nélkül apróra vágom és megsütöm kókuszzsírban :) Innentől turmixolni is lehetne, de én jobban szeretem darabosan (a zsíros turmix elmosása se vonz, feleslegesen semmiképp nem csinálom), úgyhogy az én padlizsánkrémem fűszerezett sült padlizsán, némi egyéb zöldséggel :) Nagyon szeretem, még kéne elraknom télre, már tettem el, de keveset.


Kimagozni nem szoktam. Nem tudom, milyen egy öreg padlizsán, amiket én veszek, azokban olyan a mag, mint a zsenge tökben, nem kell kiszedni őket :)

2014. szept. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A sült padlizsán kifejezetten puha, rántva is finom krémes... Bizonyára nem sütötted eleget, a padlizsánnak sok idő kell, főleg sütőben, na ez is egy ok, hogy ott nem csinálom. Előző voltam.
2014. szept. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nem sütöd meg rendesen. Olyan lesz a konzisztenciája, mint a sütőtöknek, és éppen addig érdemes sütni, mint a sütőtököt...
2014. szept. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!