Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell a babot beaztatni?

Hogyan kell a babot beaztatni?

Figyelt kérdés
Meg soha nem foztem bablevest, holnap szeretnek. Vettem bele un. cooking bacont (kulfoldon elunk), ez egy egeszben hagyott, fustos szalonna (igen husos), azt mikor tegyem bele? Egyaltalan mivel kezdejem? Mikor aztassam be a babot, ha holnap akarom ebedre? Van valami praktikatok? Annyi fele recept van... (Sajnos, nincs kuktam.)
2014. nov. 17. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Még ma este önts a babra vizet, hogy bőven ellepje. Holnap főzés előtt öntsd le róla a vizet, és tedd fel főni a babot.

A szalonnát beleteheted azonnal is.

2014. nov. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Trafó1 ***** válasza:

indíts egy pörkölt alappal, hagyma felvág üvegesre párol, őrölt paprika bele, vízzel felönt, aztán tegyél bele mindent, szalonna, kockára vágott gulyáshús ha van marha ,de jó a disznó is, kockázott sárgarépa petrezselyem, ha van lestyánod azt is, ja meg az előzőnap beáztatott babot, bögre bab sok vízben egy éjszaka. Lassú tűzön puhára főzni a babot, a vége felé tegyél bele marék csipetke tésztát, vagy házi-tarhonyaként árult tésztát, ízesítsd borssal kicsit, jót tesz neki ha dobsz bele darab füstölt kolbász, friss kenyérrel tálald.

Nem tudod elszúrni, ja kicsi vegeta is mehet belé.

2014. nov. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ma este áztasd be. sok vízbe, mert háromszorosára fog dagadni, utána leöntöd a vizet és még átmoshatod egyszer a babot, ha nagyon füstölt a hús, akkor azt is mosd át, és a babbal együtt tedd fel főni, hogy megpuhuljon.
2014. nov. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem kell pörköltalap, és mindenféle hús, vegeta pedig még véletlenül sem.
2014. nov. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
58%

Egy nagyobb tálba tedd a babot (mert meg fog dagadni ) és annyi vízzel öntsd le, ami bőven ellepi.

Holnap tedd fel főni, amikor félig már puha akkor tegyél bele zöldségeket. sárga,-fehér répa, ha van egy darabka zellert is.

A húsos szalonnát csíkokra vágod, és belefőzöl belőle, amennyit gondolsz.20-25 deka elég, hogy kellemesen füstölt ízt adjon, de még ne legyen zsíros a leves.Vagy friss csipetkét gyúrok 1 tojásból, vagy a kézi tarhonyát használom én is.

Nem tudom a rántással, hogy állsz, de egy vékony paprikás rántással szoktam én befejezni.

persze főzés közben még kerül bele 2-3 gerezd zúzott fokhagyma, 2-3 babérlevél is.ha van, tetejére frissen vágott petrezselyem finom, üde ízt ad a levesnek.

A párom kis ecettel savanyítja a saját levesét, én egy kis tejföllel.

Ez ízlés dolga.

2014. nov. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!