Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ennyiből étkezni hogyan?...

Ennyiből étkezni hogyan? Olcsó ételek receptjeit kérnék? Nagyon fontos?!

Figyelt kérdés
Nagyon szűkösen élünk meg párommal, mert én sajnos nem találok munkát. Igaz, ebbe a hónapban volt pénz, de el is ment a rezsitől kezdve törlesztőig mindenre. Arra kérnélek titeket, hogy húsmentes, olcsó ételek receptjeit írnátok nekem, amiből a hónapot ki tudjuk húzni? Köszönöm szépen!
2014. nov. 13. 16:04
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Szia!


Először is nagyon sajnálom hogy ilyen méltatlan helyzetbe kerültetek. Sajnos nem vagytok egyedüli példa.


Nokedlit azt sokat lehet csinálni. ezt ehetitek tojásosan, gombát kifoghatsz olcsón is abból gombapörköltet csinálhatsz.

-tojáspörköltet is csinálhasz

-vagy tojásfasírtot ( mi ezt imádjuk, szerintem finomabb mint a sima fasírt)

- túrógombós olcsóbb változata a grízgombóc (keress rá a neten, végülis búzadara ami kell hozzá főleg)

- tócsnit is csinálhatsz max veszel hozzá egy pohár tejfölt amibe fokhagymát reszelsz)

- különféle főzelékek (krumplifőzelék pl. )

- nálunk vas-megyében helyi étel a dödölle ( nagyon finom, gyakorlatilag krumpli kell hozzá meg liszt)= esszük simán magában, lepirítva esetleg kis tejföllel vagy pörkölttel

-spenótot vettem a piacon 200,- ért abból finom főzeléket készítettem.

-bundáskenyér is lehet egy-egy nap opció

- én pl. szoktam olcsó sütit készíteni, nem is süti csak kis édesség. lekváros zsemlerakottas. 6-8 szikkadt zsemlét megszabdalok kis tejben elkeverek pár kanál cukrot 2 tojást tejfölt-kefírt-vagy natúr joghurot mikor mi van itthon, ebbe belekeverem a zsemledarabokat. kivajazott tepsibe burítom a masszát. majd kanállal kis lyukakat vájok bele és oda lekvárt kanalazok. megsütöm és kész. Párom imádja.


ha eszembe jut még valami írok

2014. nov. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Előttem már írtak sok jó receptet, nekem kettő jutott még eszembe.

Az egyik, ha már írtad, hogy farhátból szoktál csinálni levest. Megfőződ a levest, kiszeded belőle a zöldséget, a levéből is teszel félre. Rizst olajon üvegesre pirítod, majd a levessel felöntöd (ha úgy nem maradna annyi leves, akkor mehet fele víz, fele levessel is). Mielőtt már majdnem kész, bele kevered a farhátról leszedett husit és a főtt zöldségekből is, felkockázva. Forralsz rajta egyet és kész is. Ez olyasmi, mint a ludaskása, szerintem elég laktató egytálétel.

A másik a puliszka ami még eszembe jutott, mi kukoricadarából csináljuk. Az is elég kiadós és sósan, meg édesen is lehet készíteni.

2014. nov. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Még az jutott eszembe, nem írtad, hogy a belsőségekhez hogy álltok, nálunk is nagy húsos a férjem és ő szereti a belsőségeket is. Kacsaszívet pl. nálunk a hentesnél egy kilót 3-400 Ft ért lehet venni. Pörköltnek szoktam csinálni. Szóval ha nem ódzkodtok a belsőségektől, azokból is lehet jókat főzni. :)
2014. nov. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Van a fagyasztóban sertésmájkrém házilag elkészített.. szeretjük a belsőségeket is ám. Csirke zúzát, májat szoktam olcsón venni :)
2014. nov. 15. 15:53
 25/25 anonim ***** válasza:

Ma pl. csirkemájból főztem "húsos-káposztát"! :)))

A hordós aprókáposztát megfőztem, leszűrtem.

A májat feltettem mint a resztelt májat, és amikor kb. félfövésben volt, akkor bele a káposztát, összerotyogott, és 30 dkg májból lett annyi, hogy 3x is elég egy főre, vagy 1 evésre 3 főnek, mindegy, lett belőle bőséggel!


De ezt bármilyen más belsőséggel is megteheted.


A múlt hónapban csirke-csontosából (far-hát-nyak-láb-szárny) főztem egy jó adag kocsonyát. Még a fagyóba is jutott. Amikor kb. 2 hét múlva ismét elővettem, kiengedés után alaposan átforraltam, másnapra ismét szundikált, és fincsi volt!!

2014. nov. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!