Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ennyiből étkezni hogyan?...

Ennyiből étkezni hogyan? Olcsó ételek receptjeit kérnék? Nagyon fontos?!

Figyelt kérdés
Nagyon szűkösen élünk meg párommal, mert én sajnos nem találok munkát. Igaz, ebbe a hónapban volt pénz, de el is ment a rezsitől kezdve törlesztőig mindenre. Arra kérnélek titeket, hogy húsmentes, olcsó ételek receptjeit írnátok nekem, amiből a hónapot ki tudjuk húzni? Köszönöm szépen!
2014. nov. 13. 16:04
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

ma 16:38-as: hidd el, nem a kérdezö az egyedüli, akinek enniyböl kell megoldani az étkezést, és ha nincs több, akkor ennek kell elégnek lennie. Örülj, hogy te nem vagy ilyen helyzetben.

Ha nem tudsz értelmes választ, akkor legalább ne keserítsd el még jobban.

2014. nov. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim válasza:
Előljáróban a "szegények" kenyere, hogy ne kelljen bolti kenyérre költened feleslegesen adrága pénzt: Hv: 0.5kg liszt,fél ek. só, fél csomag sütőpor vagy egy késhegynyi szódabikarbóna és annyi víz, hogy gyúrható, ruganyos tésztát kapj. 200 fokos sütőben addig sütni, hogy egy ropogós külsejű, sárgás barna oválisra formázott kenyeret kapjunk. Zsírral kiváló, vagy sült csirkefarháttal, amiből pár száz forintért több kilót is tudsz venni. Viszont használd ki a csirke farhát adta lehetőségeket: előbb főzz belőle levest, azután vedd ki és süsd ropogósra a kenyérhez. Köretnek sült hagymát, vagy ha akciósan hozzá jutsz, vegyél régi krumplit zsákostul és süsd meg.. Ezt már akár 60-70 Ft.-ért is megkapod kilónként! De még keresgélek a receptjeim között..Jó étvágyat:)
2014. nov. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

[link]


Még néhány krumplis-recept

2014. nov. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
16,56-os. a húst mindig így csinálom! Megfőzöm, kiszedem, a levéből leves, a húsból sült husi, körettel :) Annyira kedvesek vagytok, nagyon köszönöm!
2014. nov. 13. 17:10
 15/25 anonim ***** válasza:
Nem elkeseríteni akarom, de lássuk be igazam van. Nem azon kell gondolkodni, hogy hogyan tudjunk a semmiből valamit főzni, hanem azon, hogy hogyan keressünk egy kis pénzt [pár tipp: közmunka(szar, de nem havi 5000ft, hanem 50000), alkalmi munka(Debrecenben kizárt, hogy semmi ne legyen), külföld(pár hónap alatt össze lehet szedni pár száz-ezer ft-ot), régi, nem használt, fölösleges tárgyak eladása(vannak bolhapiacok, ahova kiviheted őket, ezzel lehet keresni pár ezer ft-ot)]
2014. nov. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
A Debreceni közmunkára nem megyek. Volt részem benne, és nem kívánom senkinek azt, amit én átéltem!
2014. nov. 13. 17:21
 17/25 anonim ***** válasza:

Csinálhatnál nokedlit is. 1kg lisztből annyi lesz, hogy 2 napig is elég. Elég bele két tojást tenned, annyiból is lehet csinálni. A sima nokedlihez csinálhatsz tejfölösen borsó börköltet. Én is éppen azt eszek és finom. Esetleg tojásos nokedli, hozzá ecetes saláta, nyikkancs (sztrapacska). Paprikás krumpli virslivel. Hagymás bab. Ha veszel löncs húst, azt felkockázod, hagymán kicsit átforgatod plusz sóval, borssal megszórod , ez is nagyon finom és 300 Ft-ból megvan, lehet enni tésztával. Sima tejfölös tészta, de ha pirítasz rá szalonnát ezerszer jobb, és szerintem laktatóbb is.


Ennyi jutott eszembe pillanatnyilag. Jövőre mindenképpen foglalkozzatok a kerttel, mert nagyban megkönnyítheti az életeteket, ha nem kell zöldségre pénzt kiadni.


Remélem, hogy jobbra fordul az életetek, mert tudom, hogy milyen, amikor nincs mit enni, mi is ilyen helyzetben vagyunk sajnos.

2014. nov. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Volt egy másik kérdésem is, ott mindenki lehurrogott, ingyenélőnek tekintett, aki csak az adózók pénzéből él! De ez nem így van, semmilyen szociális ellátásra nem vagyok jogosult, a TB-t is magam után rendezem, és párom bejelentett NÉGY órás minimálbérben van... ezért tartunk itt, ahol. De erre a hónapra volt 90e. de abból csak a rezsi, törlesztők 55-öt elvittek :(
2014. nov. 13. 18:06
 19/25 anonim ***** válasza:

És a maradék 45?

Amúgy oké, hogy a közmunka nem jó, de az is pénz...

2014. nov. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim válasza:
plázákba nézegess munkát,rengeteg helyre keresnek eladót mindig én egy kis szutyok null forgalmú plázában dolgozom 50-60ezer/hóért kb heti 20-30órát,biztos találsz valamit,tesco árufeltöltés éjszaka vagy bármi,menj be a munkaügyisekhez mert van olyan képzés amiért neked fizetnek! és még lesz egy végzettséged is
2014. nov. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!