Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Önéletrajznál mennyire fontos...

Önéletrajznál mennyire fontos a fénykép? A fénykép egy normál igazolványkép méretű otthon készült kép és pólóban vagyok ing helyett. Mennyire számít az elegancia (ing v. nyakkendő ) főleg ha nem is nagyon látszik a ruházat?

Figyelt kérdés

Főleg munkáltatók vagy HR-esek tanácsa érdekelne akik részt vesznek egy önéletrajz elbírálásánál.

De akinek van erről tapasztalta az is írjon.


2014. nov. 3. 08:39
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
HA rendes kép helyett amatörfotót rak be valaki, akkor kapásból megy a kukába. Aki ennyire igénytelen a jelentkezénél, attól nem lehet komoly munkát sem elvárni.
2014. nov. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1# Egy szinten megértem a gondolatmeneted viszont egyértelmű, hogy te nem a képességeket nézed hanem külsőről ítéled meg az adott személyt.

Egyébként köszönöm a választ leírnád azt is, hogy milyen pozícióban vagy, hogy önéletrajzokkal foglalkozol ? (csak, hogy egyértelmű legyen kik dobják ki az "igénytelen" önéletrajzokat, kiknek kell megfelelni)

2014. nov. 3. 08:58
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer pont az keltette fel a hirdető figyelmét, hogy ágy szélén ülő mosolygós képet küldtem.
2014. nov. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"1# Egy szinten megértem a gondolatmeneted viszont egyértelmű, hogy te nem a képességeket nézed hanem külsőről ítéled meg az adott személyt. "


NEM, nem a külsöt nézem, hanem azt, hogy mennyire igényes valaki.

Ugyanis aki munkára jelentkezéskor nem veszi a fáradtságot, hogy egy komoly, arra acélra való képet beszerezzen, attól nem várható el, hoyg különbséget tudjon tenni aközött, hogy mikor hivatalos és mikor privát egy szituáció, illetve hogy nem egyformán viselkedik valaki a munakhelyen meg a haveri körben. Ez kb ugyanolyan, mint ahogy egy temetére nem megy norma´lis ember piros ruhában fülig vigyorral, vagy egy társadalmi eseményre farmer-póló-tornacipö szerelésben.


Az, hogy az illetö a képen "szép" vagy sem, lényegtelen, az viszont nem, hogy az alkalomak megfelelö kinézete legyen, illetve igényes külseje legyen.


Egy nagyobb cégnél a beérkezett jelentkezéseket bírálom el illetve döntök arról, hogy kit érdemes behívni elbeszélgetésre - szóval a szakmámba vág.

2014. nov. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Deggial "Nekem egyszer pont az keltette fel a hirdető figyelmét, hogy ágy szélén ülő mosolygós képet küldtem."


Milyen munkakörröl volt szó? (Remélem, nem túl privát, de érdekelne.)

2014. nov. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

1# Nyilván nem beléd kötni szeretnék elvégre én tettem fel a kérdést de sajnos azt kell mondjam nem mindenki teheti meg, hogy elmenjen XY fotóshoz, hogy csináljon róla pár igazolványképet.

Egyrészt ennek költségei is vannak másrészt lehet olyan szituációban mint én, hogy dolgozik és mikor vége a munkaidőnek már minden zárva van.

Ebben az esetben igyekszik otthon készíteni a lehetőségeihez mérten egy viszonylag normális képet, tegyük fel felvesz egy inget, de a kép minősége közel se lesz profi. Elvégre a fényhatások nem befolyásolhatók házilag úgy mint egy stúdióban. (Főleg ilyen borús időben.)

Az önéletrajz tökéletesen meg van szerkesztve és egy jól összeszedett kísérő levelet is csatol mellékletként az illető de a képe sajnos mivel otthon készült nem hívható igényesnek így esélytelen jelentkező ?

Nem mondom részben igazad lehet, hogy aki nem csatol "igényes" képet attól igényes munka se várható.

De szerintem nem érdemes így elbírálni 1-1 jelentkezőt.

Bár mint említetted egy nagyobb vállalatnál dolgozol ahol valószínűleg több száz ugyan olyan képességekkel, ugyan azzal a diplomával és közel azonos gyakorlattal rendelkezők küldik be az önéletrajzukat.

Ott valóban döntő lehet az igazolványkép.

2014. nov. 3. 14:39
 7/7 anonim ***** válasza:
5. Csoportvezető egy csirkefeldolgozó gyárban.
2014. nov. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!