Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » FONTOS! Szerintetek a Málna...

FONTOS! Szerintetek a Málna Shp oldal facebookon átverés?

Figyelt kérdés
Rendelni szeretnék tőlük ruhákat, de félek hogy átverés, segítsetek.. valakinek van e felől tapasztalata?
2014. okt. 26. 23:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen vállalkozás az, amelynek semmiféle elérhetőség nincs, nincs weboldala, nincs cégbírósági bejegyzés, semmi, de semmi, csak egy fészes oldala?
2014. okt. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ilyen oldalakat használni elég nagy lehúzás. Ugyanazt csinálják amit te is meg tudsz csinálni: megrendelik ebayről a terméket töredék árért, majd neked ötszörös-tízszeres és ki tudja hogy hányszoros áron eladják. Semmit nem csinál csak közvetítőként működik, hiszen ők nem hivatalos eladók, sem üzletek, sem kis- vagy nagykereskedések.


Ha nem vernek át akkor is "átvertek", mert feleslegesen kifizeted a nagy árrést.

2014. okt. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Pontosan így van, ezek viszonteladók, ebay-ről rendelnek.

Sok vaterás és egyéb hirdetőoldalas eladó is így csinálja.

Fb-on pár hónapja rengeteg ismerősöm megosztotta egy ékszer-rendelős oldal hirdetését vagy nyereményjátékát, hogy milyen nagyon jó áron volt egy ékszerszett.

Mivel én is rendeltem néhány pár dolláros ékszert ebay-ről, ezekkel is találkoztam. Pontosan ugyanaz a kép, a leírás.

Ebayen 2-3 dollár, azaz 500-700 ft, itt meg hirdették több ezerért, és akciósnak nevezték.

Párszor odaírtam a kép alá, hogy ezt meg lehet rendelni pár százért is, de néhány perc után mindig törölték a hozzászólásom.

Szóval azt javaslom, egyszerűen keress rá, regisztráció sem kell, csak egy nagyon alap angol nyelvtudás.

2014. okt. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Ebay-rol rendel es kozvetitoceg...... es atveres....de miert is ??

miert atveres az ha valamit dragabban veszel meg ?? AZ UZLET!!!!

es ha ez a kozvetito CEG NEM lenne akkor egyenesen a gyartol rendelned ...de akkor hol is dolgoznal es honnan is kapnad a fizeteset??? es a tobbi ember??

2014. nov. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha nem is szó szerint átverés, akkor is a tudatlanságod és lustaságod árát fizeted ki. Ugyanolyan magánszemélyek mint te, ugyanúgy képesek megrendelni a terméket mint te, csak eljátsszák a kereskedő szerepét amiért több ezer forinttal húznak le, a megrendelés ürügyén.


Utcai árustól is azért nem veszel meg dolgokat és azért nincs bizalom feléjük, mert olyan kamu árért adja a dolgát aminek ő töredékéért jutott hozzá. Ugyanaz a szituáció, ugyanúgy át vagy verve és ugyanúgy a saját hülyeséget gazdagítja őket. Ezek a webshopok ugyanazt csinálják, csak a neten.


A másik dolog, hogy ritkán végzik ezt legálisan, és a bevétel után nem adóznak. Adócsaló shopból rendelni pedig kétesélyes, nincs rá garancia hogy végül megkapod a megrendelt terméket, ha közben egy razzia során lebuknak.

2014. nov. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5: igaz, csak alkalmazott vagyok, de azért ne keverjük már ide a webáruházakat. Azok ugyanolyan üzleti tevékenységeket végeznek, mint azok a boltok, ahová be lehet ballagni.


Ezen felül: közbeékelődést is lehet aránylag tisztán csinálni. Nagyon-nagyon sok eladó kereskedik így az aukciós portálokon (vatera, teszvesz, ebay, etsy, aliexpressz stb.)

De ők elérhetőek, ellenőrizhetőek, a visszajelzési rendszer megóvhat a szélhámosoktól.

Egy facebook profilt létrehozni egy perc, s kamu adatokkal is lehet. Rendelés menete pedig annyi, hogy küldj privit? Elérhetőség semmi.


Itt 31 málnát találtam. Egyik sem az:

[link]

2014. nov. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom mire gondolsz, nem említettem és nem is utaltam webáruházakra. Én is a facebookos "shop"-okról beszéltem, de nem a hivatalos webáruházak facebookos elérhetőségéről.
2014. nov. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!