Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ennyiből étkezni hogyan?...

Ennyiből étkezni hogyan? Olcsó ételek receptjeit kérnék? Nagyon fontos?!

Figyelt kérdés
Nagyon szűkösen élünk meg párommal, mert én sajnos nem találok munkát. Igaz, ebbe a hónapban volt pénz, de el is ment a rezsitől kezdve törlesztőig mindenre. Arra kérnélek titeket, hogy húsmentes, olcsó ételek receptjeit írnátok nekem, amiből a hónapot ki tudjuk húzni? Köszönöm szépen!
2014. nov. 13. 16:04
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
82%

Szia! Nagyon sajnálatos, hogy ilyen helyzetbe kerültetek. Remélem lesz jobb is, kitartás! Kb. mennyi egy hétre a maximum költségvetésetek, amit élelmiszerre tudnátok költeni?

Úgy akár tudok küldeni neked egy menüsort.

2014. nov. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
1300 forint a havi költségvetés. Még épp annyira nem vagyunk rosszak, 6 adagyni hús még van, rizs még akad, egy kis liszt is van, pici sajt is van még itthon, két sűrített paradicsom, pici hagyma, fokhagyma... egy kis virsli lefagyasztva. Ha heti kétszer csinálok is húst, akkor sem tudok semmi receptet ami húsmentes... Párom nagyon húsos.
2014. nov. 13. 16:17
 3/25 A kérdező kommentje:
Heti! 1300 a HETI, nem havi, bocsánat!!!!!
2014. nov. 13. 16:17
 4/25 anonim ***** válasza:
Ha veszel egy csomag olcsó tésztát (Aldiban vagy Lidl-ben vannak családi kiszerelések elég olcsón) arra ráöntöd a paradicsomszószt, nyomsz bele fokhagymát, valami főszert, tetejére sajt. Ez egynek jó. Én is szoktam csinálni. :)
2014. nov. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
57%

Rendben..tehát 1300Ft. Kérek egy kis időt, hogy kiszámoljak mindent neked, rengeteg receptem van,a hobbim főzés, átnézem őket és az átlag árakat is. Megkérdezhetem: Vidéken éltek? Mert ott legalább a zöldség olcsóbb, pláne, ha termeszteni is tudod.

Talán még a húsról sem kell a párodnak feltétlen lemondania...mindenképp írok neked.

2014. nov. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Ez nem rossz ötlet. Ma például "csóró" gyros tál van. Nincs hozzá pita, fejenként 10dkg hússal van, sok salátával, de valami... Örüljek, hogy van még zöldségre valóm?! :) Holnap szerintem káposztás tészta lesz, ahhoz van még egy kis fej kápi itthon.
2014. nov. 13. 16:30
 7/25 anonim válasza:
80%
daras teszta, paprikaskrumpli, pasztortarhonya, krumplis teszta. Konzerves vgdalthusbol lehet fasirtot is csinalni en is szoktam neha honap vegen, de csinaltam mar bolognait is belole.
2014. nov. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Kérlek, Debrecen külterületén élek, kis konyhakertem van (bazsalikom, menta, oregánó és lestyán), de egyelőre ennyi. Nem volt időm foglalkozni a kerttel, csak tavasszal költöztünk a házba. Akkor még minden rendben volt, most lett minden rossz :( És nagyon szépen köszönöm!!!! Aranyos vagy!
2014. nov. 13. 16:33
 9/25 anonim ***** válasza:

- Paradicsomos káposzta + krumpli-fasírt:

Megfőzöd a fehérkáp-ot rövid lével, só-bors-köménymag. Megfőzöd a paradicsom-mártást a konzervből, és kettőt összeforralod.

Krumpli-fasírt: a megfőtt krumplit összetöröd, só-bors-fokhagyma bele + 1 (esetleg 2) nyers tojással liszttel vagy zsemlemorzsával összegyúrod. Kicsit lapos húsgombócot formázol belőle, sütés előtt még forgasd meg zsemlemorzsában!


- Rántott kelkáposzta + törtkrumpli

Vágd a kelkápot cikkekre, minden részhez maradjon torzsa, ami összefogja a leveleket. Forrásban levő sós vízben csak annyi időre futtasd meg, hogy a levelek színe elkezdjen üvegesedni. Lapáttal kiszeded, besózod, majd hagyományos módon bepanírozod és megsütöd.


- Káposztával töltött rántott palacsinta

Fehér káposztából készítel párolt káposztát. A megsütött palacsinta egyik felébe raksz belőle, négyrét hajtogatod, majd panírozod és megsütöd. Nagyon laktató, hagymás törtkrumplit csinálhatsz ehhez is.

2014. nov. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
64%
Bocs, hogy nem receptet vagy ötletet írok, de ennyiből lehetetlen kihozni egy hétre a kaját nem hogy két főre, de még egyre is. Ha csak napi fél kiló kenyeret megvesztek, majdnem elment az az 1300ft. Inkább azon törd a fejed, hogy lehet ezt az 1300ft-ot megtriplázni, akkor talán nem haltok éhen(de még akkor is csak éppenhogy).
2014. nov. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!