Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek idős vendégeknek,...

Mit főzzek idős vendégeknek, ami finom de puha?

Figyelt kérdés
Ebédre jönnek, kevés foggal mert idősek, gondolom a rántott hús ilyenkor nem ideális. Pörkölt még lehet? Mondjuk marhapörkölt, de az milyen húsból ami biztos megpuhul? Vagy mi mást? De ne főzeléket mondjatok, mert az meg nem túl ünnepi.
2014. okt. 20. 21:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon ízletes tokányokat is lehet készíteni pl lapockából,amit csíkokra kell vágni, dinsztelt hagymán puhítani, fűszerezni, és lehet zöldborsóval, gombával, zöldbabbal, egyebekkel dúsítani, galuskával, tésztával vagy rizzsel tálalni.A lapocka nagyon puha hús, hamar megvan és a zöldségekkel együtt nagyon jó kombináció. A tokányokat nem pirospaprikázzuk, legalábbis felénk nem.
2014. okt. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon jó ötleteket kaptam! Gombát mondjuk vendégeknek nem merek, mert nekem is sokszor begörcsöl a gyomrom tőle, nem mindenki bírja. De a sok ötletből már összehozok valamit. :)
2014. okt. 21. 07:43
 13/15 Ügyet Lenke ***** válasza:
60%
Ha az a marha már akkora, hogy iskolába lehet íratni akkor tényleg sokat kell főzni. De pörkölt abból a legjobb, vagy sertéscomb. Rostélyost is lehet omlósra főzni, csülköt sütőben...
2014. okt. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Egy finom vadas is szóba jöhetne, ha nem is marhából, de puhára sütött tarjából is nagyszerű lenne.Zsemlegombóc, vagy krumplifánk körettel, szerintem ízlene a vendégeknek.

Vagy ugyancsak egy nagyon puhára sütött egybesült tarja, meggymártással, vajas petrezselymes krumplival, vagy krumplipürével, egy kis pirított zsemlemorzsával.(ez el is hagyható, de finom a meggyszósz mellé )

2014. okt. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk, ha összejön a család, szüleim, anyósomék, ők sem sok foggal rendelkeznek már sajnos, de a rántott húst még mindig elmajszolják :)

Szerintem bármit csinálsz meg fogják enni :)

2014. okt. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!