Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Füstölt csülköt hogyan és...

Füstölt csülköt hogyan és meddig lehet tárolni?

Figyelt kérdés
Kaptam egy csülköt és nem tudom időhiány miatt most hétvégén megcsinálni. Meddig halaszthatom a "megevését" illetve addig hogyan/hol tároljam?
2010. jan. 23. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:
A legjobb lenne egy hűvös helyen fellógatni,hogy ne penészedjen,de le is fagyaszthatod.
2010. jan. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Maga a füstölés nem tartósít?
2010. jan. 23. 20:43
 3/7 anonim ***** válasza:
De igen,azért jó a lógatás is.
2010. jan. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 igabcsy ***** válasza:

Az igazi sózással és füstöléssel valóban hónapokig eltartható a szalonna, sonka, csülök, stb...

De amit az üzletekben lehet vásárolni, az gyors pácolású és gyors füstölésű. Sokkal rövidebb az eltarthatósága.

Fr ha kb. 1 héten belül felhasználod, akkor igaza van az elsőnek, lógasd fel és tárold szellős hideg helyen pl. kamrában vagy padláson.

Ha sokkal későbbre szánod, akkor fagyaszd le.

2010. jan. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
de ha nincs helyed ahol fel tudnád lógatni akkor simán egy tányéron tedd be a hütöbe ne csomagold be max esetleg papírba h kapjon levegőt.főzés elött úgy is megmosod...
2010. jan. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Képzeld el, mi vettünk egy füstölt csülköt, itthon befóliáztuk, és be tettük a hűtőbe, és annyira penészes lett hogy ki kellett dobni! Szóval zacsiba, fóliába ne tedd szerintem, legjobb valami szellőző, hűvös helyen felakasztani. Pl. Spájz
2010. jan. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát lehet, hogy fagyasztás lesz belőle, mert annyira füstölt illatú, hogy az egész hűtő átvenné, ha csak úgy betenném. Sajnos fellógatni nem tudom :-(

Amúgy házi füstölésű, nem boltban vásárolt csülökről van szó.

Köszönöm a válaszokat!

2010. jan. 24. 08:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!