Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ez a hús milyen lehet?

Ez a hús milyen lehet?

Figyelt kérdés

A neten olvastam, hogy valaki így csinálja a rántott húst:


"Minden tiszteletem ellenére, azt kell mondjam: a szerzők - legalábbis részben - tévúton járnak. Egy valamire való rántott hús aképp kezdődik, hogy a karajt vékonyra vágva, az alantas klopfolás úgyszólván teljes mellőzésével, fokhagymás--sós-zelleres-mustáros tejben, mintegy két napig pácoljuk, majd ezt követően reszelt dióval és füstölt sajttal ízesített panírozásba fogunk. Minden más háborús bűnnek számít."


Csak én nem hallottam még erről?

Milyen lehet?



2014. okt. 8. 00:45
1 2
 11/14 bumbi02 ***** válasza:
Nekem túl sok az íz. Fokhagyma, zeller, mustár, füstölt sajt, reszelt dió.... Tehát minden érezni fogok, a rántott húst leszámítva.
2014. okt. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Nem hiszem, hogy Váncsa István írta volna, mert ez egy komment volt egy HVG-s cikkhez:


[link]


Az archaizáló stílus szerintem is csak vicc, én inkább arra voltam kíváncsi, hogy szerintetek milyen lehet ez a fokhagymás-zelleres-mustáros-diós-sajtos ízegyveleg.

Szerintem is egy kicsit sok íz keveredne, ezért is tettem fel a kérdést. :D


De lehet egyszer kipróbálom majd. :D

2014. okt. 11. 16:27
 13/14 anonim ***** válasza:

Jelentem, kipróbáltam. :-) Leírom a tapasztalataimat:

Én csak egy napig pácoltam, mert féltem, hogy a tej miatt hamarabb megromlik, meg én is attól tartottam ,hogy túl intenzív lesz az íz, de alig lehetett érezni, épp csak egy árnyalatnyit adott neki belőle. Valaki írta, hogy már túl erős íze lenne, elvenné a hús ízét. Nem így volt, tényleg alig érezni, szóval lehet mégiscsak elmegy az a két nap pácolás. De az is lehet, hogy talán így elsőre bátortalanul bántam az ízesítéssel. Aprítottam a fokhagymát, de lehet legközelebb nyomni fogom, jobban kijön az íze a pácban. Kevés fokhagymát és mustárt tettem, zellerből tettem bőven. A szerző nem tudom mit értett a vékony szeleten, de én nagyjából 8-10 mm vastagra szeltem a húsokat.

Térjünk ki a panírra: A reszelt dió nem kétséges, hogy jól illik a panírba, viszont a sajttal már az elején voltak kételyeim, mivel sejtettem, hogy ki fog folyni a panírból. El is kokszolódott a zsiradék a végére, a füstös ízt nem dobta, szóval nem sok értelmét látom. Ha már kell az a kis füstölt íz, arra gondoltam, hogy legközelebb a pácba teszek egy kis szalonnabőrkét.

Összességében azt kell mondjam, annyira bejött, hogy szívem szerint mindig így csinálnám, tényleg nem rántott papírlapot eszik az ember. Nem kell félni, hogy nem érezni magát a húst, pont ellenkezőleg, így tényleg húst eszel, pontosan, hogy jobban érzed a hús ízét, mert van anyag a panírban, nem csak egy péppé vert maszlag. Mindamellett, hogy puha mint a vaj, megmarad a természetes hús állaga. Bár a karaj amúgy is puha, a pácolás még inkább lágyítja. Én azért nem is tartottam ettől a recepttől, mert én jó ideje a marha steak-et is vastagon mustárban szoktam pácolni, ami nagyon meglágyítja a hús szerkezetét. Napokig is szoktam pácolni, viszont sütés előtt letörölgetem a szeletekről a pácot, hogy ne égjen rá. Nem lesz intenzív az íze, viszont nagyon megpuhítja. No egy szónak is száz a vége, nyugodtan próbáljátok ki. :-)

2014. okt. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Hűha! Köszi a választ!

Most kedvet kaptam, legközelebb én is megcsinálom!

2015. nov. 1. 20:10
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!