Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Életem első sütisütésében...

Életem első sütisütésében segítene valaki?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, Apa szülinapjára lesz.

A receptből csak egy részt nem értek.


A tojások sárgáját a porcukorral kikeverjük, hozzáadjuk a Ramát és ezt is kikeverjük habosra. 1 dl olajat, a sütőport, és a lisztet hozzákeverem. A tepsit kibélelem sütőpapírral és világosra sütöm.


Most tulajdonképpen a sütőpapírra öntsem rá amit kikevertem és tegyem bele a sütőbe? Vagy mi?:D Nem értem a mechanikáját.


2014. júl. 29. 14:38
 1/5 bibus26 ***** válasza:
A tepsibe beleteszed a sütőpapírt, ráöntöd a kész masszát, betolod a sütőbe és megsütöd. Jól gondoltad:)
2014. júl. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen a sütőpapírral. De ha vékonyan kivajazod a tepsit és abba öntöd bele a tésztát az is szuper lesz! :) sok sikert
2014. júl. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, arra.

De ki is kenheted zsírral vagymargarinnal alaposan, majd lisztet szórsz rá, és forgatva a tepsti hagyod hogy beliszteződjön az egész. Oldalt is picit, hogy ne ragadjon bele, ha feljön sütés közben.

2014. júl. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A sütőpapír nagyon megkonnyíti a tepsi elmosogatását, és a tészta sem ragad le.

Jól gondolod, a sütőpapíros tepsire öntsd a masszát, egyenletesen simítsd el, hogy nagyjából majd egyforma vastag legyen.Ha nincs hablapát, egy vízbe mártogatott kanál domború felével is szépen el lehet simítani.

mivel kevert tészta, nem árt egy villát beleszúrva ellenőrizni, hogy megsült-e. ha már a színét jónak találod, akkor szúrj bele a közepe táján. ha villa simán és nem ragacsosan jön ki, akkor kész a tészta.

Tedd a tepsit vizes konyharuhára és azon hagyd kihűlni.

ez teljes egészében megakadályozza, hogy a papír esetleg hozzáragadjon a tésztához.

Utána folytathatod a kenést, töltést, vagy, amit ír a recept.

2014. júl. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, életet mentettetek! :)
2014. júl. 29. 16:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!