Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi történhetett a bazsalikommal?

Mi történhetett a bazsalikommal?

Figyelt kérdés

Egy hete kaptam egy cserepes szép bazsalikomot. alulról öntöztem, a héten kb 5-6 alkalommal le is csipkedtem belőle paradicsomhoz.A konyhaablakban van, délután kap napfényt, de nem közvetlenül, szóval nem égeti, mert szűrt fény.

Tegnapra elkezdtek a levelek foltosodni, és fonnyadva lepotyognak.

Eddig tart egy cserép fűszernövény ?



2014. jún. 22. 16:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Át kellene ültetned, akkor talán megmarad. Nincs elég földje.
2014. jún. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi lehet, mert valami tőzeges vacakban van. a vizet alulról is felkapja azonnal. lehet, hogy tényleg föld nincs is benne:)
2014. jún. 22. 16:54
 3/9 anonim ***** válasza:
Az ilyeneknél mindig legelső lépés legyen az átültetés, mert amiben "boltilag" vannak, azt földnek inkább nem nevezném. Ha nagyon gyorsan átköltözteted jobb helyre, talán még menthető; ha nem sikerül, akkor legalább már tudod, mi a teendő legközelebb :)
2014. jún. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm.

Igen, azonnal át kellett volna ültetnem, de, hát a fűszernövényekhez nem szakértek.

Pedig tudhatnám, hogy más kárán tanul az okos, sajátján a marha :D

De most a rózsák mellől felszedek egy kis földet és átültetem még ma.

2014. jún. 22. 17:42
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezen kivül a bazsalikomnak SOK fény kell, a teljes napot szereti.
2014. jún. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Valamiért nekem is mindig tönkremegy hamar a bolti, cserepes bazsalikom, pedig volt már, hogy azonnal átültettem friss földbe, öntöztem és világos helyen volt, de akkor sem tartott tovább 1 hétnél, egy idő után a levelek elkezedenk feketedni és lepotyognak.
2014. jún. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hát pont így jártam én is, mint Te kedves utolsó.

Tegnap átültettem a maradék 3 szálat, hát majd kiderül, mire megy.

A férjem szerint ez üzleti fogás, hogy tőzegbe teszik, amiben kb egy hétig elvan, majd lepusztul, mert elég benne.

Az a céljuk, hogy újat vegyen az ember.

Bár én kaptam, de nagyon szerettem volna, ha legalább a nyáron friss bazsalikomhoz jussok belőle.

Nem tudom magról lehetne-e vetni, majd utánanézek.

2014. jún. 23. 08:08
 8/9 anonim ***** válasza:
Lehet magról vetni, csak most már kicsit késő van hozzá :) Én még kora tavasszal vetettem őket, valószínűleg túl korán is, mert alig néhány élte túl, tavaly jobban sikerült. A bolti cserepessel nem csak a tőzeg (vagy akármi is az) a baj, hanem az is, hogy nem tudhatod, mivel kezelték, milyen vegyszereket kapott, mielőtt a polcra került. Azért is halnak meg olyan korán, mert az otthonodban nem kapják meg azt a bármit, amihez hozzászoktak. (3. válaszoló voltam)
2014. jún. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Biztosan így van, mert a maradékot átültettem, de 2 nap múlva megdöglött az egész. :(( feketék lettek a levelek és mind lepotyogott.

Ma vettem az Aldiban egy cseréppel, hát nem tudom mi lesz vele.

Ha ez is megmurran egy hét alatt, akkor jövőre megpróbálom a magvetést.

Köszi a válaszokat :)

2014. jún. 27. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!