Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A füstölt kolbászt ha felkarik...

A füstölt kolbászt ha felkarikázom és beleteszem sós vizbe föni akkor az szétfog menni?

Figyelt kérdés
2010. jan. 4. 01:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ha a héját rajtahagyod akkor nem, de nem szabad sokáig főzni, inkább később add az ételhez egy kicsivel.

De függ a kolbász minőségétől is, van amikor szétmegy de amúgy nem szokott.

2010. jan. 4. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Karikára vágva a kolbászt csak ételbe szokták rakni.Főzni felvágatlanul szokták,és akkor sem sós vízben,mert a kolbász már sós,és a sós víztől még sósabb lesz.A füstölt kolbász pedig a főzéstől nem szétesik,hanem megkeményedik ( főleg ha boltban vetted),mert a benne levő zsiradék kifől belőle.
2010. jan. 4. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
De az tény, hogy a kolbászból kifő az íze, vízízű lesz, a víz meg kolbászízű.
2010. jan. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A masodik valaszolot erositem: nem kell sozni a fizet es nem kell karikara vagni.

Mi szoktuk fove, mustarral enni, de kb tiz centis darabokban fozom meg, igy szet nem fo, ha frissen eszed, akkor kemeny sem lesz.

Nagyon finom, legalabbis mi szeretjuk.

A harmadik valaszoloval viszont nem ertek egyet: zsi valoban fo ki a vizbe, lehet, hogy iz is, ezt nem tudom, mert nem szoktam kostolgatni a fozolevet, viszont a jo fustolt kolbasz igy sem lesz vizizu.

2010. jan. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én nem akarok kötözködni, de nálunk is nem egyszer előfordult, hogy víz ízű lett a kolbász a levesben, a leves leve pedig kolbászízű (zöldbab leves)... szóval ha nincs szerencséje az embernek megeshet...
2010. jan. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,remélem nem lesz vizízü,mert ez finom házi füstölt kolbász:)
2010. jan. 4. 17:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!