Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ki hogy szereti a lecsót?

Ki hogy szereti a lecsót?

Figyelt kérdés
Mivel jászsági paradicsom- paprika termelő családból való vagyok, mi minden formában fogyasztjuk. Tökkel, tojással, cukkinivel, padlizsánnal, rizzsel, patiszonnal. Sőt van hogy a paprika csak erős paprika, kolbásszal is jó, de nekem az nem kedvencem. S amióta itt lakom pesten mindenkinek más az elképzelése a lecsóról. S olyan finnyásak ha másképp kapják. Gondoltam ha megismerem kinek mi az autentikus családi receptje, akkor kicsit jobban Megértem a dolgot. :)
2014. jún. 15. 09:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
12%

[link]


Ez itt csak 20 fajta, másik link alatt találhatsz másik annyit, vagy még többet.

Itt is felsorolhatunk neked akár 30-50 félét is,...

ahány ház, annyi szokás...

2014. jún. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
De hát pont ez a lényeg! :D Mint írtam mi mindenhogy csináljuk a lecsót ugy hogy tudom hány féle-fajta akad. Itt arra vagyok kiváncsi, hogy pl TE hogy szereted. :D
2014. jún. 15. 09:28
 3/17 anonim ***** válasza:
Tojással vagy rizzsel szoktuk.
2014. jún. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

rizzsel szeretem legjobban. DE csináljuk simán, tojással, tejföllel is( azt meg már úgyse ehetek, tehát kilőve)


A kérdésed egyébként ez volt, de utána olyan magyarázatot adtál, amiben leszólod az egyéni ízlést, és megmagyarázod azt,, hogy sokféle van, és így logikátlan, mert hiába tetted fel, ezzel kiütötted. Úgy látszik, nem csak számomra. :)

2014. jún. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Anyukám tejföllel, én simán, a párom tojással. Néha kolbászos rizsest is csinálok.

A tejfölöset utálom...

2014. jún. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Paradicsom, paprika -erős is- hagyma, so, cukor es kenyér. Se tobb, se kevesebb :)
2014. jún. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Rizzsel!!

Tejföl, kolbász is mehet bele, vagy eszem mellé :)

Tojással is megeszem, de az nem a kedvencem. A lecsó általában nem a kedvencem, de ha az a kaja, akkor sincs gond, elfogy :)

2014. jún. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Sok rizzsel és virslivel/kolbásszal. Tejföllel még nem próbáltam :D Tojásosan is megeszem, de az nem igazán a kedvencem.
2014. jún. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Csak tojással szeretem, de tökfélékkel is finom. Rizzsel, vagy virslivel utálom.
2014. jún. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Férjem sehogy.

Én a "natúr" lecsót rizzsel, régen kenyérrel is szerettem, de már nem eszek fehérkenyeret, tk.-val meg még nem kóstoltam.

Szeretem még a paradicsom nélküli "lecsót" (nem tudom ki hogy hívja, hagymás alapon megpárolok sook-sok felkarikázott zöldpaprikát, mikor puha, akkor ráöntök még 1-2 elhabart tojást, és addig sütöm még, amíg a tojás kész nem lesz)

2014. jún. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!