Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A garnéla rák akkor is nagyon...

A garnéla rák akkor is nagyon "büdös", a nem romlott?

Figyelt kérdés

most vettünk karácsonyra garnélát, de nem mertük elkészíteni, mert

-nagyon büdös-szagos volt

-és nem tudom, hogy milyen "részeit " kell leszedni?


2009. dec. 28. 21:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A friss garnélaráknak nem lehet büdös szaga.. Mirelit volt? Mikor olvasztottátok ki és mennyi ideje állt a hűtőben... egyáltalán hűtőben volt?
2009. dec. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
aki nem szokta meg a hal természetes, különleges "szagát" annak lehet hogy büdös de egyébként nem kellene annak lennie.ha mirelit akkor általában pucolt, csak a kis piros farka van meghagyva, azt megfogva kell enni
2009. dec. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok, igen, bocsi, azt nem írtam, persze némi halszaga van :) Nem tudom, erre gondolt-e a kérdező, mikor azt írta, nagyon büdös.


Esetleg még azt megnézheted, hogy nem csúszós-nyálkás-e? Mert ha igen, akkor tutira romlott.

2009. dec. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

a teszkóban vettük, és igen, mirelit volt, és nagyon erős szaggal, nem olyan mint a halé,

hazaérkezés után hűtőbe tettük, 2nap múlva mikor kivettük az egyiken ilyen szürke foltok voltak!!!

Egerben hol lehet venni JÓ garnélát nem tudjátok?

2009. dec. 29. 11:16
 5/5 anonim ***** válasza:
77%

Vannak olyan halak, amik büdösek, de nem mindegyik. A jó garnéla nem büdös, pláne nem nagyon. És nem is jelennek meg rajta foltok.

Mi is a tescoban szoktuk venni és általában semmi baja nincs. Rosszat onnan még nem hoztunk. Vegyél pucoltat, azt már csak elkészíteni kell, miután felolvasztottad és kiszedted a zacskójából. :)

2009. dec. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!