Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell a csiperke gombát...

Hogyan kell a csiperke gombát megsütni?

Figyelt kérdés
Egyszerűen csak olajon megpirítom? Meddig?
2014. ápr. 8. 13:37
 1/4 anonim ***** válasza:

a megmosott megtisztitott gombát: felszeltelem és kevés olvia olajon átpíritom.

Fedőt nem teszek az edényre mert akkor a gomba nagyon sok vízet enged ki ,és nem pirul csak párolodik.

2014. ápr. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tepsibe is szoktam. Ha szeltelve készítem akkor ahogy elöttem írták serpenyőben.

Ha tepsibe akkor a gombákat megkenem oliva olajal ,és tepsibe sorba rakom és grill fokozaton 15-20 perc alatt készre sütöm. annyira szoktam megsütni ,hogy ne legyen már nyers de még ne nagyon legyen puha .sózni csak ha kész van akkor szoktam.

2014. ápr. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én hagymát piritok alá. Mikor kész, rádobom a gombát, és nagy lángon "égetem" készre. Pár perc. Só valóban nem kell, mert hosszu leve lesz. Puha a gomba soha nem lesz, annak az állagát szeretni kell.
2014. ápr. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én mindig megsózom enyhén a gombát pirítás előtt. ez pont kell, hogy adjon ki némi levet, mert másképp leéghet könnyen.

Az első gombában valóban sikerült is szénné égetnem, és akkor világosított fel az akkor vendéglős anyukám, hogy sóval indítjuk a gombapárolást fedő alatt. amint pár perc alatt megpuhul valamennyire a saját levében, ugyanúgy vissza lehet sütni zsírjára, akár a pörköltalapot. a zsírjára sütött hagymát tetszés szerint használhatjuk további ételekhez, dúsíthatjuk bármivel.

2014. ápr. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!