Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ajánlanátok jól bevált,...

Ajánlanátok jól bevált, kipróbált, finom mézeskalács receptet?

Figyelt kérdés

2009. dec. 15. 08:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem ez vált be. Tegnap előtt sütöttem meg. Éjjel hagytam állni egy rácson és jól megpuhult.


A tésztához:

250 g méz

100 g vaj

125 g porcukor

1 ek. őrölt fahéj

1 ek. őrölt szegfűszeg

1 ek. kakaópor

1/2 kg liszt

1 cs. sütőpor

1 db tojás

1 csipet só



A díszítéshez:

1 db tojásfehérje

kb fél kg porcukor


Minden alapanyagot egy tálba teszünk, jól összegyúrjuk. Ne lepődj meg ha nehezen áll össze, ez ilyen, de nem szabad bele plusz vajat vagy tojást tenni, össze fog állni csak türelem! :) Ha sikerült összeállítani akkor 1 órát hideg helyen kell pihentetni, kinyújtani majd kiszaggatni és közepesen meleg sütőben sütőpapíron megsütni. Én a tepsi hátán szoktam. Ha kihűlt lehet díszíteni. Sütőpapírból tölcsért formálunk és beletöltjük a glazúrt. (lehet egyszerű nejlon zacskóból is kinyomni, lyukaszd ki az egyik sarkát!)Mi nagyon szeretjük, elvileg a fára is akartam rakni belőle, de nem lyukasztottam ki sütés előtt :S De nem baj, mert úgyis elfog fogyni mire díszítjük a fát és majd sütök újat. :)

Remélem megsütöd és nagy sikere lesz!

Kellemes ünnepeket!

2009. dec. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Neked is kellemes ünnepeket! :-))

2009. dec. 15. 10:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!