Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mikróban próbáltam piskótát...

Mikróban próbáltam piskótát sütni, de kőkemény (babapiskóta szerű) lett. Lehet, hogy túl sokáig sütöttem?

Figyelt kérdés
neten találtam a receptet, ízre finom lett, sajnos csak mikróm van, illetve pizza sütőm. Lehet inkább abban kéne megpróbálni? Vagy jó a mikró, csak sok volt a 7,5 perc, 750 watton? Kicsit palacsinta tészta jellegű az illata, íze, nem olyan mint rendes sütőben, de azért finom. csak kemény
2014. jan. 19. 15:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mikróban nem lehet sütni rendesen.
2014. jan. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet benne sütni piskótát, csak a mikrós sütit, de az is fél óra múlva már rossz állagú kemény, morzsás.
2014. jan. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
öntsd le tejjel vagy szörppel :D isteni finom lesz :)
2014. jan. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"szörppel :D isteni finom lesz"

Hát azt hiszem, erősen eltérő lehet az "isteni finom" definíciója...

2014. jan. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
igen tudom, babapiskótából is lehet isteni finomat csinálni, de én normál piskótát akartam sütni :)
2014. jan. 19. 16:34
 6/12 SimkoL ***** válasza:
100%
A vejem húga elő is melegítette a mikrót :) kb. 15 percig üresen járatta. Na ehhez mit szóltok ?
2014. jan. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Akár hiszitek, akár nem, van mikrós piskóta, egy csomó receptet találtam a neten. :D

[link]

[link]

[link]


De nem tudom, mit ronthattál el. Az utolsó linkben pont 7,5 perc a sütési idő 750 W-on.

2014. jan. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#6: az emberi butaság határtalan...

Olyat is hallottam, hogy valaki tésztát kelesztett a szintén előmelegített mikróban. Durva!

2014. jan. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Volt egy néni aki a macskát szárította a mikróban :-) nekünk nincs mikrónk, de anyuéknal is csak melegitésre, popcornra és csokiolvasztásra használjuk :) se macskát nem száritunk benne, se piskótát nem sütünk...
2014. jan. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Hogyan süssünk piskótát mikróban?


Gyors piskóta, melyet többféleképpen variálhatunk.


Hozzávalók:


15 dkg olvasztott margarín


4 tojás


15 dkg liszt


15 dkg porcukor


1 csomag sütőpor



A 4 tojássárgáját a margarinnal és a porcukorral jól kikeverjük. Hozzáadjuk a sütőporral elkevert lisztet. Végül óvatosan beleforgatjuk a tojások keményre felvert habját. Válasszunk ki egy üvegedényt, de vigyázzunk, mert a tészta a duplájára fog nőni. A mikróba tesszük és 750 w-on 7,5 perc alatt kész.


Variációk: somlóinak is használhatjuk( csokiszósz, mazsola, tejszínhab), sütés előtt tehetünk bele gyümölcsöt is (pl.: meggyet), majd kiborítjuk az edényből és szeleteljük, simán piskótaként kettévágva tölthetjük, mint a tortát stb. ."

2014. jan. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!