Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kinel, milyen menuk lesznek...

Kinel, milyen menuk lesznek karacsonykor? Sutik is erdekelnenek

Figyelt kérdés
2013. dec. 7. 01:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Mi 24.-én és 26.-án rokonoknál leszünk. Nálunk 25.-én lesz a család. Én halászlevet, töltött káposztát, aszalt szilvával és sajttal töltött rántott pulykamellet készítek, krumplisalátával és zöldséges krumplival. Anya rendelt tőlem somlói galuskát és hófehérkét, meg lesz nanaimó bar (eszkimószelet).
2013. dec. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
83%
Nincs lehetetlen csak tehetetlen! A 25-ös válaszoló vagyok. Én havi 28500-ból élek. Csak van némi sütnivalóm és nem kell mindent a boltból megvennem. Gondolok itt a húsra (van disznóm, pulykám), zöldségekre. Amit pedig boltban kell megvenni ahhoz pedig a pénzt úgy szerzem meg hogy eladok 1-2 pulykát és már meg is van a pénzem! Nem rinyálni kell hanem gondolkozni és próbálkozni!
2013. dec. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
79%

Kérdezőnek: mivel falun születtem nálunk ez az időszak elég hagyományos ételek terén is.

Anyánál mindig rátnott hús, sajttekercs, fasért van tört krumplival és húslevessel. Böff saláta, töltött tojás.

Sütemények:konty, váradi tészta, részeges, vali, kapros, sajtos, mákos, diós, kakaós kifli, vagy bejgli.

Ital: frissel facsart narancs, kivi, és tejszines mangóital.

Én a párommal nagyon lazán vesszük a karácsonyt és minden ünnepet sport okokból kifolyólag.

Sült almát csnálok diákcsemegével töltve, sütőtök, mangóital...

2013. dec. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:

A karácsonyi menü nálunk egyébként 24-én hagyományosan halászlé és lazac, a desszert változó, de többnyire valamilyen krémes édesség. Természetesen a házi tojáslikőrnek is ezen az estén van a főpróbája.

25-én narancskrémlevest szoktunk készíteni, az én személyes kérésemre. Nagyon ízletes, télies finomság. Másodiknak pedig hagyományosabb fogásokat tálalunk. Szűzpecsenye, karaj és a kimaradhatatlan egészben sült kacsa. A köret változó, de félbevágott rozmaringos héjába sült burgonya állandó visszatérőnek számít.

26-án étteremben eszünk, a szakácsnőnek is jár a pihenés.


Boldog karácsonyt!

17/L

2013. dec. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
Remélem jól bezabáltatok!
2013. dec. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Köszönöm az irigykedő privàt üzenetet...
2013. dec. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%
Szivesen drágaságom!
2013. dec. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!