Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » S. O. S. tejberizst csináltam,...

S. O. S. tejberizst csináltam,1 zacskós rizsből . Lehet még kezdeni vele valamit?

Figyelt kérdés
Megfőtt a rizs,lezártam,hogy párolom . Kicsit több,mint 5deci tejet tettem bele . (Most csináltam először tejberizst ) , és még van rajta rendesen tej . Ez már nem is fog eltűnni róla ? Egy 20perce biztos párolom már.
2013. nov. 22. 19:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha van otthon, sűríts rajta egy kicsit vanília pudinggal.

Ha hűl egy kicsit, behúz.

2013. nov. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Na,most nézem hogy érkezett válasz . Pont azt csináltam vele :) Kicsit visszatettem még főni,és belekevertem egy pudingport :) Finom lett !
2013. nov. 22. 21:26
 3/7 anonim ***** válasza:
58%
Azért legközelebb előtte nézz meg pár receptet :) Tejberizshez nem zacskós rizst szoktunk használni, a folyadék mennyisége pedig kétszerese a rizsének, hogy pont jól megszívja magát.
2013. nov. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tejberizshez 6-szoros folyadék mennyiség kell.

További sportsikereket kívánok.

2013. nov. 23. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

- Másrészt, ha legközelebb pl. olyan sok rajta a tej, akkor fogsz egy merőkanalat és a többletet leszeded, vagy leöntöd alóla.

- Ha csak valamivel hígabb lett, mint kellene és pudingod sincs otthon, csinálsz belőle rizskochot: ha teljesen kihűlt a tejberizs, először a tojás sárgáját kavarod bele + citrom héját reszelsz + a fele levét, majd a keményre vert tojáshabot kavarod hozzá.

Zsírozott, zsemlemorzsával megszórt tepsibe/jénaiba öntöd, és tűpróbáig sütöd sütőben.

2013. nov. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azért zacsis rizsből csináltam,mert ez volt itthon . A végén nagyon finom lett. Szerintem jó ötlet a puding bele . Az mindig van itthon :) Meg olyan sűrűn nem csinálok,csak most megkívántam :) De köszönöm az ötleteket !
2013. nov. 23. 09:05
 7/7 anonim ***** válasza:
én úgy szoktam csinálni hogy egy bögre rizst felteszek főni 1 bögre vízzel és 1 csipet sóval lefedve, ha elfőtte a levét akkor tejet adok hozzá és kevergetve főzöm tovább mikor már majdnem kész akkor adok hozzá cukrot hogy mennyi tejet azt nem tudom mert apránként öntöm hozzá
2013. nov. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!