Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hétvégén vendégség lesz...

Hétvégén vendégség lesz nálunk, de nem tudom, mit főzzek?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy nincs pénzünk, így húsos étel nem igazán jöhet szóba. Levesnek karfiollevest, krumplilevest gondoltam. Desszertet is csinálok, szerintem aranygaluskát, de a két fogás közé kéne valami. Tudtok ajánlani olyan ételt, amibe nincs hús, vagy csak nagyon minimális? És amit mindenki megeszik. Köszönöm a tippeket.
2013. nov. 21. 15:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%

rakott krumpli

császármorzsa

rántott sajt ,zöldségek

2013. nov. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Rakott krumpli jó ötlet. Vagy rakott karfiol, esetleg. Ahhoz ugyan kell daralthus, de rizzsel keverve elég laktatok es nem is kell sok.
2013. nov. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Rizses húsba nem kell sok hús. De csinálhatsz mondjuk rántott karfiolt is rizzsel és valami savanyúsággal.
2013. nov. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Tárkonyos burgonyás gombóc leves

rántott zöldségek

palacsinta torta

4 sajtos tészta

2013. nov. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Múltkor vendégségbe voltunk és a pár aki hívott minket szintén szükősebb keretből kellett, hogy gazdálkodjon.


Csináltak egy nagyon finom tárkonyos ragulevest amibe mellcsontot tettek húsinak, utána pedig lekváros és kakaós palacsnta volt.


Azóta is emlegetjük, hogy milyen jót ettünk akkor.


Sok zöldség, tejföl és citromkarika volt a levesben.

2013. nov. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Most a karfiol a piacon nagyon olcsó-ma is 75ft-ért vettem kg-át.Így a rántott karfiol szerintem jó ötlet, hozzá rizs, és mondjuk csinálhatsz hozzá valamilyen öntetett avgy majonéz.

Vagy öntött karfiol a tetején reszelt sajt.

Krumpliból és lisztből krokett hozzá ketchup.

Alma most van 100ft-ért is abból pl fahéjas almaleves, almás pite szerintem jó ötlet lehet.

2013. nov. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó adag székelykáposzta, kevés hússal, olcsóbb pl lángoltkolbásszal, bele egy kis rizst főzni. Ha egy doboz babkonzervet is tesztek bele, egészen különleges, finom laktató. akár tepsibe is lehet teríteni és megtejfölözve pirosra sütni.
2013. nov. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
49%

Karfiolal ,brokkolyval töltött rántott palacsinta . majonézzel rízsel .

tejfölös kolbász leves

almás pite

2013. nov. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az ötleteket! A rakott karfiol jónak tűnik. A ragulevesre én is gondoltam, köszönöm, lehet, hogy az lesz levesnek, a másodikban még nem vagyok biztos.
2013. nov. 21. 16:23
 10/17 anonim ***** válasza:
29%

Fehér káposztát párold meg sóval, borssal.

Palacsinta egyik felét töltsd meg vele, majd hajtsd össze négyrét.

Bepanírozod mint a rántott husit és kisütöd.

Köret mellé egy kis vajjal-tejföllel kikavart krumplipüré Savanyúnak cékla-saláta

Ez így oltárian laktató, egy embernek akár 1 db is elegendő!


Elébe a karfiol-leves tökéletes, utána egy kis sós pogit sütsz, hogy legyen min "rágódni", és gyakorlatilag fillérekből asztalon a kaja.

2013. nov. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!