Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy szoktátok csinálni?...

Hogy szoktátok csinálni? Vendégség?

Figyelt kérdés

Kezdő háziasszony vagyok holnap jönnek életem első vendégei akik nálunk ebédelnek.

A kérdésem az lenne ,hogy ebéd után ha elmosogatok az sérti e vendégeimet,hogy ennyivel kevesebbet vagyok velük ??

Ha nem mosogatok el és nem pakolok el akkor rossz vendéglátó vagyok e ???

Sajnos nem találtam rá illem szabályt???


2012. okt. 22. 08:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindent vágj bele a mosogatóba igénytelenül aztán ha elmennek elmosogatod. Lényeg asztalon ne legyen a koszos tányér mosogató meg azért van hogy ott legyen, a mosogatás meg megvár. Amit javaslok hogy amikor beteszed az edényeket engedj bele egy kis vizet hogy ne száradjon oda a dzsuva.
2012. okt. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 doboszoli ***** válasza:
Én is így tennék.
2012. okt. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Csak akkor mosogatok el, ha a vendégek vacsorára is itt maradnak, és főtt étel a vacsora. (Ha nincs elég edényem, evőeszközöm). De ezt is csak késő délután.
2012. okt. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%

Szóval, ha elfogyott a leves, és a második fogáson is túl vagytok, nem tudom, hogy süti lesz-e. Ha igen, ahhoz a kistányér és a süti marad az asztalon még akkor is, ha már a társaság nemigazán eszik, csak iszik és dumcsizik. Ha süti nincs, akkor is teszek kistányért + egy kosárkában pár szem gyümit, és akinek kell, akkor az esetleg kicsit később tud abból nasizni.

Szóval, valamit hagyok előttük, (a kávés-csészéket persze ugynúgy kiviszem, mint a többi mosatlant). Összerakom a konyhában, majd ha elmentek, vagy esetleg másnap, lesz időm elmosogatni.

2012. okt. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
58%

ha ebédre jönnek és délutánig maradnak szóval vacsorára már nem akkor:

szépen kiteszek mindent lapos/mélytányér, savanyúságos, üdítős stb és eszünk, mindneki azt szed magának amit akar ha megettük a levest leszedem a levesestányért és kiviszem a levest is utána hozom a főéteét, köretet, savanyús t stb

akkor megint eszünk ha abbahagyták még várok kb 10 ercet mert lehet h valaki még csipeget ha készen vannak akkor kiviszem a tányérokat maradék ételt de nem mosom el, majd kávé és sütizés, kistányérokat nem teszek ki hanem kiarkom az asztal közepére és mindneki akkor veszi ha éppen kérnke, plusz pohárka van ropi, egy kis kosárkába pogácsa és sajtos rudacska a tálcán meg édes süti és van gyümölcskosárba alma, dió, mogyoró és szőlő(most) télen narancs, mandarin

és ennyi az egész de nem mosogatok el

ha vacsorára is maradnak akkor csak a lapostányért mosogatom el és általában hidegtálat szoktam csinálni szóval egynagy tálcán van rántott karfiol, sajt, gomba, rántott hús, töltött hús, göngyölt hús, fasírt, töltött tojás és sonkatekercs, hozzá van 1-1 üvegtálkába majonézes kukoricasaláta és franciasaláta egy kis tálákába zöldségek összeaprítva(uborka, paradicsom, paprika) majd egy fonott kis kosárkában bagett felkarikázva

arra figyelj hogy a poharakba mindig legyen ásványvíz(mentes és savas is legyen a választék) rostos lé, almalé, szénsavas üdítő és netsea vagy lipton is

szalvéta stb az asztal közepére most tehetsz haloween figurtá, gyertyát vagy virágdekorációt is

a kenyeret előtte vágd csak fel mert hamar kiszárad

az asztalra tegyél sót és pirospaprikát vagy borsot ha olyan a kaja sose tudhatni

kévétejszín, tejszínhab és kockacukro, kristálycukor (ha valaki cukorbeteg vagy fogyózik legyen édesítő)

köretnek legyen zöldköret abban az esteben ha valaki ügyel a vonalaira

töltött tojás, rántott sajt, karfiol, gomba va valaki vegetáriánus

halat ne nagyon kínálj főleg a szálkás mert abból baj is lehet

2012. okt. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!