Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Pénteki baráti vacsora!...

Pénteki baráti vacsora! Segítség! Mit főzzek?

Figyelt kérdés

Pénteken meg láttogat minket a legjobb barátom és a barátnője, Tanácsokat szeretnék kérni, hogy mit főzzek.

Ami laktató, olcsó, és esetleg gyors is. :$

(leves, második és valami desszert)



2013. máj. 15. 12:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%

Spaghetti carbonara, gyors, finom és olcsó. Laktató, úgyhogy szerintem leves nélkül is megfelel.

Desszertnek egy egyszerű gyümölcssaláta is megteszi, mindenfélét vegyesen összevágsz egy tálba, teszel hozzá mazsolát, és szénsavas narancslével kicsit felöntöd, hogy ellepje.

Esetleg valamilyen krémleves, pirított kenyérkockával (fokhagyma pl, vagy brokkoli), rakott tészta (pozsonyi kocka, pl.), ami egyben desszert is, mivel édes.

Megfejeled egy üveg édes fehér desszertborral, és tökéletes.

2013. máj. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
sült csirke comb ,rizibizi , gyümölcs leves , fagyi kehely ..
2013. máj. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%

Mit szeretnek?


Egyébként hasráütésszerűen: levesnek bazsalikomos-parmezános zöldborsókrémleves pirítóssal, másodiknak fehérboros nyúlragu nokedlivel, esetleg mellé egy kis diós-szőlős-sajtos saláta. Desszertnek mondjuk epres joghurttorta, most úgyis televan minden eperrel.


A nyúl kicsit extrább de jó árban van (1200-2000/kg), na meg 3-4 főre 1 kg bőven elég. A leveshez egy csomag borsó kell, egy kevés parmezán, 2 dl főzőtejszín, a desszerthez meg olcsó natúr joghurt, babapiskóta és eper, ami most szintén elég kedvezményes áron kapható.

2013. máj. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%

Spárgakrémleves, lasagne, fagyi vagy gesztenypüré

Gyümölcsleves, brassói, fagyi

Zöldségleves, sült csirke mell vagy comb, palacsinta

2013. máj. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindekinek a segítséget. :)

Ment a zöldkéz. :) ;)


Szerintem gyümölcsleves lesz, és lasagne...lehet, hogy a carbonárás verzió...most úgy megkívántam. :)


A nyúl nem rossz ötlet, de apukám vadász. :) és inkább őt lepem meg ilyesmivel. :)


Desszertet majd párom eldönti :) Végülis ő az édesszájú. :)

2013. máj. 15. 13:21
 6/17 anonim válasza:
87%

Csőben sűlt spagetti? Nyami nagyon finom.:)

Előtte egy krémleves, esetleg cipóban?


Biztosan lenne sikere.Nálunk szokott:)

2013. máj. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
74%
Ha tejszines gyümölcslevest csinász, akkor utána a paradicsomos lasagne nem túl jó, a tejszin és a paradicsomos étel egyszer nálunk iszonyú hasmenést okozott mindenkinek.
2013. máj. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%

Nekem van egy jó főétel receptem. Mi imádjuk :


Szűzpecsenyét bekened borsos-mustáros páccal ( boltban kapható ) Betekered baconnel és úgy sütöd.


Nagyon fincsi a husi omlós lesz és puha a bacon pedig ropogós. :) Szerintem nem is olyan drága kaja :)



Sok sikert a vacsorához :) Majd írj hogy végül mi lett a menü és hogy ízlett-e nekik ;)

2013. máj. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
87%
No megjött a lepontozó unatkozó. :-)
2013. máj. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
77%
Mint mindig...
2013. máj. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!