Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Írnátok jó bevált mákos süti,...

Írnátok jó bevált mákos süti, torta receptet?

Figyelt kérdés
Légyszíves csak olyat írjatok,amit magatok is elkészítettetek és tényleg finom.:)Válaszokat előre is köszönöm.
2013. okt. 17. 12:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Mákos muffin


Egyszer ettem egy mascarponés meggyzselés tortát, ott a mascarponeba volt belekeverve a mák. Nagyon finom volt. Én azt szeretném valahogy elkészíteni. Szóval ilyet még nem csináltam, csak ettem.

2013. okt. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Fú én pont pár hete készítettem egy isteni szülinapi tortát, ami végülis valamelyik Országtorta zanzája volt. Az alap egy nagyon primitív mákos kevert, ami önmagában is finom.

1 bögre mák

1 bögre cukor (vanílás cukor is mehet bele)

1 bögre liszt

2 tojás

10 dkg margarin

1 kk fahéj

1/2-1 bögre tej

2-3 kanál tejföl

Ezt alaposan elkevertem, ment a sütőbe (180fok). Közben reszelt almát cukorral, fahéjjal, citromlével jó puhára pároltam. Ez lesz a torta tölteléke, plusz egy kis lekvár. A külsejét főzős vaníliapudinggal borítottam be. Nagyon szaftos és aromás.

2013. okt. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Ezt csináltam legutóbb és fel is vettem videóra:

https://www.youtube.com/watch?v=eSKrAfZ6vUE


Van még egy jó mákos süti receptem, de a linkelt gyorsabban megvan - finomságban kb egál. :)

2017. aug. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!
2017. aug. 20. 10:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!