Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Bevált finom mákos guba...

Bevált finom mákos guba receptet írnátok nekem?

Figyelt kérdés
2009. okt. 26. 11:14
 1/3 anonim ***** válasza:
75%

hát ez a világ legegyszerűbb kajája :D

én úgy csinálom hogy kb 3 kiflihez felforralok 2-3 dl tejet (attól függ ki mennyire szereti ázottan a kiflit), aztán fogom és ráöntöm a tejet a felszeletelt kiflire. a maradékot leöntöm róla szita segítségével.

+ rákerül a darált mák + porcukor. De lehet mák helyett darált diót is ráönteni.

2009. okt. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A kiflit szeletekre vágod,a tejet felmelegíted,raksz bele vaníliát,cukrot,citromhéjat...ebbe a tejbe áztatod be a kifliszeleteket,majd leszűröd ha már megpuhultak.Utána berakod tepsibe vagy jénaiba megszórod darált cukros mákkal,csorgatsz rá mézet és megsütöd.Anyósom szokott mellé vanília pudingot is főzni,de szerintem így is nagyon finom.Szia
2009. okt. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2009. okt. 31. 14:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!