Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan csinaljatok a tzatziki...

Hogyan csinaljatok a tzatziki szoszt?

Figyelt kérdés
A gyrosba akarnam csinalni de nem tom h kell. Imadom a gyrost de sajnos eleg ritkan tok hozzajutni mert 40 km-re tollunk, nagyvaradon tudok csak hozzajutni.
2009. okt. 26. 11:17
 1/10 anonim válasza:
100%

Szia! Mi is nagyon szeretjük, gyakran csinálok én is, főleg nyáron, grillezett húsokhoz. Nem tudom, hogy ez-e az eredeti recept, de én így csinálom, és ez hasonlít a legjobban ahhoz amilyet Görögországban is ettünk:

1 nagy kígyóuborka

0,5 l natúr joghurt (vagy ha nagyon híg a joghurt, akkor kicsit tejföllel sürítve)

1 nagy gerezd fokhagyma

oregano

bazsalikom

kakukkfű


Az uborkát megmosom, végeit levágom és nagylyukú reszelőn lereszelem. Alaposan besózom, és legalább 10-15 percig állni hagyom, hogy levet engedjen. Ezalatt nagyon alaposan összekeverem a natúr joghurtot (ha kell pici tejföllel) csipet sóval és a fűszerekkel. Én szárítottat szoktam, kb fél-fél kávéskanállal a fűszerekből. Ezután belekeverem a fokhagymaprésen átnyomott fokhagymagerezdet (apróra vágva is megfelel, de így jobban kijön az íze és egyenletesebben bele lehet keverni).

Kinyomkodom az uborkát jó alaposan, és összekeverem a joghurtos szósszal. Érdemes egy fél órát-órát állni hagyni, hogy picit összeérjenek az ízek.

2009. okt. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk csak fokhagymás tejfölt/natúr joghurtot szoktam készíteni (esetleg egy kis só-bors), és úgy bele az uborka.
2009. okt. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Szia!


Én dolgoztam egy gyros barban,mi ott úgy csináltuk hogy az uborkát apró csíkokra reszeltük(vagy összevágod)megsóztuk,amikor levet engedett kifacsartuk,kefirbe kevertünk fokhagymasót,kaprot és ezt és az uborkát összekevertük.Nem tudom ez e az eredeti recept,de ott így csináltuk.Remélem tudtam segíteni!Szia

2009. okt. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

úgy szoktam, hogy 1 kis doboz joghurtba belereszelek kislyukú reszelőn egy nagy gerezd fokhagymát és 1 darabka uborkát (kígyóubiból kb egy 8-10 centis részt héjával együtt), só, bors és 1 csapott ek szárított kapor megy bele

nagyon finom, rendszeresen csinálunk gyrost ezzel a szósszal

2010. jan. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez sem az eredeti, de mi így szeretjük: meghámozom, lereszelem az uborkát, besózom, 20 percet állni hagyom, aztán kinyomom a levét. 2 kisebb tejfölt vagy joghurtot elkeverek 3 kinyomott fokhagymával és egy nagy lédús vöröshagymát is nyomok bele ugyanúgy a fokhagyma nyomóval. Összekeverem, sózom, borsozom. Szerintem nem illik bele a zöldfűszer.
2010. jan. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
42%
A kapor elengedhetetlen hozzá, anélkül nem tzatziki.
2010. jan. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Voltam Görögországban és egyáltalán nem tettek bele kaport. A kérdező sem az eredetire kíváncsi szerintem, mert olyan talán nincs is. Mindenhol kicsit másképp csinálják. (sarkítva) ez olyan mint nálunk a rántott hús. Mindenkinek van egy tuti receptje, minden család másképp szereti így a fene se tudja, hogy melyik az IGAZI.

Ami tuti kell bele az uborka, de hol lehet kapni itthon görög joghurtot (normális áron), így az ember megoldja joghurttal, tejföllel. Só-bors alap meg a fokhagyma. De úgy turbózza fel mindenki ahogy akarja. (lehet bele tenni kaprot, mentát, bazsalikomot, csomó-csomó zöld fűszert de nekem nem jön be, mert kint nem volt benne) sőt van aki fetát is tesz bele, meg sajtkrémet meg fene tudja mit.

Kedves kérdező tapasztald ki, hogy neked hogy ízlik a legjobban.

2010. jan. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is voltam Görögországban, és tényleg nem tettek bele kaprot. Csak fokhagymát, és uborkát a TEJFÖLbe, nem joghurtba. Mi is így csináljuk :)
2010. jan. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Kalimera! Én úgy csinálom, hogy lereszelem nagy lyukú reszelőn meghámozatlanul. Egy evőkanálnyi aprított, friss mentalevelet, egy evőkanálnyi olívaolajat és balzsamecetet teszek hozzá meg három gerizd fokhagymát aprítva. Erre öntöm a két órán át csöpögtetett, natúr joghurtot. Só, bors nincs benne. Egy órán át hűtőben összeérni hagyom. Jó étvágyat!
2010. szept. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
1 rész joghurt v kefír és 1 rész tejföl kb görög jughurt állagot ad. Ebbe reszelj bele uborkát, fokhagymát. (Az uborka így is nagyon sok lebvet enged, nem szabad nagyon megsózni, max egy csipet, vagy lesózod kinyomkodod, de az macerásabb. Egyébként az ilyen kifőzdés gyrosohoz turtira nem raknak még tejfölt is. Úgy jóval drágább lenne, így meg hígabb is, több adag kijön belőle. Ezért az otthoni finomabb lesz. Ez toményebb, önálló ételként is megállja a helyét, ha kockázol bele egy kis sonkát, esetleg virslikarikákkal dúsítod.
2011. aug. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!