Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit csináljak cukkiniből?

Mit csináljak cukkiniből?

Figyelt kérdés
Nagyon sok termett a kertünkben, nem szeretném hogy megrohadjon! A válaszokat köszönöm

2013. júl. 22. 22:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

Én szoktam ilyet csinálni: [link]


Nagyon finom, és rengeteget meg lehet belőle enni. :)

2013. júl. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Húú, nagyon jól néz ki,köszönöm szépen, azt hiszem megvan a holnapi ebéd egyik fogása! :)
2013. júl. 22. 22:48
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Én is ezt készítek holnap, gondoltam hátha neked is megtetszik a recept. Szoktam rizzsel, és tartármártással is tálalni, de van hogy csak úgy magában eszegetjük.
2013. júl. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Szuper lesz, biztos ízlik majd mindenkinek :)
2013. júl. 22. 22:51
 5/13 anonim ***** válasza:

Cukkinikrémlevest szoktam sokat, nagyon finom:

[link]

Vagy sima cukkinilevest:

[link]


De hideg cukkinilevest is készíthetsz, az uborkaleves mintájára, joghurtosan is.

Rántva, grillezve is finom, de a cukkinifasírt is sajtöntettel.


Előételnek vagy nasinak, vacsira, reggelire nagyon finom a joghurtos/túrós cukkinitekercs hidegen.


Főételnek jó még rakottasba, vagy félbevágva töltött csónakokként (akár hússal, akár juhtúróval akár tejföllel, sajttal, akár paradicsomosan), mehet ratatouille-ba is, vega lasagnéba is.


Salátaként lehet joghurtos cukkinisaláta, rukkolás-bazsalikomos salátába, olajbogyóval és zöldbabbal is finom.


Jól megy a halak és a szárnyasok mellé!

2013. júl. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A rakott cukkini is finom. :)
2013. júl. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%
Simán rántva is finom.
2013. júl. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

1./ cukkinis tészta,mondjuk penne vagy masni. Egy lecsós alapot készítesz,de a hozzávalókat apró kockákra vágva.Ha kész,héjastól-magostól apró kockákra vágva beleadod a cukkinit, friss zöldfűszereket-kakukkfű,oregano vagy amit szeretsz,jól összerottyantod,majd,mielőtt lekapcsolod, apró kockákra vágva pár db lehéjazott paradicsomot is beleaprítasz, és kis kockákra vágott feta sajtot.Ez a tészta mártása.

2./nagy kockákra vágva piríts meg hagymát WOKban vagy teflonban,olajban.(az olíva nem jó hozzá)3-4 fej hagyma,félbevágva,aztán megint félbe,keresztben ismét. Olyan 2x2 cm-es kockáknak kellene lennie. Ha jól megsült-nem párolódott- vedd ki,a visszamaradt olajban héjastól-magostól kb ugyanekkora kockákra vágott cukkinit piríts,erős lángon,folyton kevergetve,de roppanósra.Mielőtt elkészül,apró kockákra vagy nagyon vékony lapkákra vágott-de semmiképpen ne zúzott-fokhagymával hintsd meg,ezzel is pirítva egy kicsit. Közben főzz morzsolt csemegekukoricát cukros vízben.Szűrd le.Mindent keverj össze,kész.Lángossal vagy ilyesmivel isteni.

3./a cukkinit hámozd meg,hosszában vágd kétfelé,uborkagyalun gyaluld le (magostól)és főzz belőle főzeléket éppen úgy,mintha tökfőzelék lenne.

2013. júl. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

1. Töltve: hosszában kettévágod, magházat kikaparod, hagyományos darálthúsos tölteléket raksz bele. Zománcos tepsi alját kizsírozod, vastagon tejföllel megkened, ráülteted a töltött cukkinit, tetejére tejföl + reszelt sajt. Be a sütőbe először fólia alatt, majd ha puha, készre sütöd fólia nélkül.


2. Lecsóba is jó


3. Pörköltnek megfőzöd, a levét tejfölbe lisztet kavarsz és sűrűre főzöd, apró nokedlit, vagy főtt rizst adhatsz hozzá köretnek


4. Fagyasztva télire: bepanírozod, fémtálcára rakd és a fagyóban megfagyasztod, majd ezek után lehet bezacsizni, és amikor kell, annyit veszel ki, amennyire szükség van!


(Én ehhez hosszában kettévágom, ha kell magházat kidobom, majd a két felet hosszában ismét ketté vágom, és utána, a csíkokat keresztbe 3 db-ba, így kb. féltenyérnyi, kocka alakú tököt tudok panírozni!)

2013. júl. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket! :) Ma elkészítettem a cukkini pogácsát és cukkinikrémlevest! Holnapra tervben van a töltött cukkini! :) Köszönöm az ötleteket,mindet mentettem és leírtam! :)
2013. júl. 23. 18:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!