Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Létezik olyan ebéd, ami:...

Létezik olyan ebéd, ami: OLCSÓ, EGYSZERŰEN ELKÉSZÍTHETŐ és FOGYÓKÚRÁS?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, fogyókúrázom, és anyának mostanában nincs ideje főzni, ezért ritkán van itthon főétel, vagy ha mégis, az valami hízlaló kaja... Szóval szeretnék magamnak készíteni ebédet, de nem lehet minden nap rántottát enni, már nagyon unom. El tudok menni a boltba vásárolni alapanyagot, de nincs túl sok pénzem... Szóval olcsó ötletek kénének, és ha lehet, egyszerű receptek, mert nem vagyok valami ügyes szakács. :/

Köszi előre is!

17L


2013. júl. 22. 17:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Bármilyen párolt zöldség, akár többféle vegyesen, joghurttal, reszelt sajttal. A sajtból keveset használj.

Általában ha valami kalóriadúsabb összetevőt is teszel bele a változatosság kedvéért, az sem baj, csak tényleg kevés legyen.

Az én lányom olajban pirított zsemlekockát is használ, de 8-10 pici szemet szór egy tányér brokkolira.

2013. júl. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
párolt rizs egy kis natúr csirkemellel
2013. júl. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A párolt rizst lehet helyettesíteni:

karfiolt rózsákra szedsz, kiskéssel egészen apróra darabolod. Apróra vágott vöröshagymát, és petrezselymet kevés zsíron üvegesre dinsztelsz, beleforgatod az összedarabolt karfiolt, sót, borsot, (amit akarsz) kevés vízzel födő alatt puhára párolod. Majd födőt le, visszasütöd zsírjára. Tökéletes párolt rizs helyett, a ch-tartalma szinte minimális, ez nekem bejött! :)))

2013. júl. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

tojásos lecsó

spenótfőzelék főtt tojással

lecsós máj rizzsel

2013. júl. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!