Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan készítsem a borsófőzelé...

Hogyan készítsem a borsófőzeléket, hogy ne legyen csomós?

Figyelt kérdés
úgy szoktam, hogy felteszem a borsót főni, közben megcsinálom a rántást, ha kihűlt a rántás hozzákeverem a tejfölt, és mikor már megfőtt a borsó, akkor leveszem nagyon kicsire a lángot és hozzáadom a rántást. sűrűnek sűrű, de mindig kis apró csomók vannak benne. mit rontok el?
2013. júl. 12. 11:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Én speciel liszttel és tejjel készítem, nem szeretem a rántást. Lepirítod picit cukros olajon, majd megpárolod a borsót (ízlés szerint fűzerezett) vízben, és mikor már alig van alatta víz, megszórod liszttel, és felöntöd a tejjel. Ez nem a magyaros verzió, picit édeskés. Végén petrezselyem.
2013. júl. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ha van kis kézi drótos habverőd, azzal keverd először a rántást -amit hidegvízzel öntöttél fel apránként-teljesen homogén lesz. ezt öntsd a lassan forrdogáló borsóhoz.ha tejfölt is szoktál beletenni, akkor szintén a kézi habverővel keverd egy tálkában csomómentesre, egy kis levet tegyél hozzá a már fővő főzelékből, és lassan csorgasd bele. ha sűrű lenne, egy kis vízzel megoldható az állag beállítása.
2013. júl. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, tehát akkor a rántást vízzel hígítsam fel és úgy tegyem a borsóhoz?
2013. júl. 12. 11:51
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze, és természetesen hidegvízzel. csak apránként, mindig kevergetve, hogy sima legyen.
2013. júl. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha már kihűlt a rántás, akkor forró vízzel, ha meleg, akkor hideg vízzel keverd el, apránként adj hozzá vizet, majd az étel forrjon amikor lassan öntöd hozzá és közben egyfolytában kevergesd, így nem lesz csomós.
2013. júl. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!