Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit kezdjek a rengeteg TV...

Mit kezdjek a rengeteg TV paprikával?

Figyelt kérdés

Kicsit eltúloztam a vásárlást, most van nálam több, mint 3 kiló paprika, ám paradicsomot nem vettem hozzá, hogy lecsót csináljak. Mit csináljak ennyivel? Ha elkészítem sem valószínű, hogy elfogy. Szívesen várok recept- és tartósítási tippeket!

Köszi!



2013. júl. 9. 18:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%
Nylon zacsiban eláll a hűtőben akár 2 hétig is, majd veszel hozzá paradicsomot, reggelire, vacsorára is jó a paprika szendvicshez. Lefagyasztva nekem nem ízlett, felengedés után tök ízű volt.
2013. júl. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
egészben ,kicsumázva tegyél a fagyasztóba pár darabot ,télen majd a töltött paprikához jól jön.
2013. júl. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
ecetes paprika saláta
2013. júl. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2013. júl. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Vágd félbe a paprikákat, töltsd meg őket feta sajttal, vagy juhtúróval, és mehet a grillre. Kis olívaolajjal meglocsolva remek a grillhúsok mellé.
2013. júl. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
50%
Ha nem töltött paprikának akarod, vágd fel, mint a lecsónak szoktad, és fagyaszd le. Bármikor előkaphatod lecsónak, de pörkölt alá is jó, meg amihez paprikát tennél. Én törlővel leszárítom, aztán dobozban szoktam eltenni, mert így könnyen kiveszek belőle amennyi kell.
2013. júl. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Körözöttel töltött paprika, paprikás tojás.

Fagyasztani is lehet belőle télre. felszeletelve bezacskózod, és majd annyit veszel le belőle, amennyit akarsz. könnyen le lehet választani. majd veszel hozzá paradicsomot is, azt tálcán lefagyasztod és , ha megfagyott szintén bezacskózod. nagyon jók lecsónak, vagy pörköltökbe, levesekbe . csak úgy szendvics mellé tényleg nem jó a fagyasztott paprika.

2013. júl. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Add nekem *w*
2013. júl. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Valóban normál hűtőben megvan kb. 2 hétig, ha veszel hozzá paradicsomot, lehet belőle lecsó.

Lehet belőle töltött paprika is, de megtöltheted körözöttel is. Fincsi reggeli-vacsi.


Télire karikára szelve zacsizom, és meg a fagyóba. Egész télen mindig van pörköltbe, tészta-levesbe, lecsóhoz, rántottához, akár egy paprikás-krumpliba is. Fagyasztott állapotban az a titka, ahogy letörtél belőle, mindig vagy forró zsírba/olajba, vagy forrásban levő vízbe/levesbe tedd bele, akkor úgy viselkedik, mint most a friss, nem lesz lötye.


De elrakhatod savanyúságnak is 3-5 literes üvegbe. Szokták káposztával is tölteni és úgy rakják el savanyúságnak.

2013. júl. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
egy részét tedd be a fagyóba, a többiből csinálj lecsót ha nincs paradicsom jó a paradicsomlé is én télen így szoktam csinálni és nagyon finom :)
2013. júl. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!