Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sajtos-szezámos (paleo) ropogós?

Sajtos-szezámos (paleo) ropogós?

Figyelt kérdés

Ismeri valaki ezt a receptet?Még a netről szedtem pár hete, most elkezdtem csinálni de sehogy sem áll össze, és nem találom a weboldalt ahonnan való.

Sajtos-szezámos ropogós

3 tojás

6 ek. szezámmag

só, bors

1/2 tk. fűszerpaprika

1/2 tk. kurkuma

1-2 gerezd zúzott fokhagyma

1 hosszú szál póréhagyma, vékonyan felkarikázva

2 maréknyi reszelt kemény sajt


A szezámmagot összekeverjük a fűszerekkel. A tojásokat habosra verjük, összekeverjük a fűszeres szezámmaggal és a masszát sütőpapírral kibélelt tepsibe terítjük. Megszórjuk a póréhagymával és a sajttal, 165 fokra előmelegített sütőbe toljuk, és 25 perc alatt készre sütjük. Rácsra tesszük, hagyjuk kihűlni. Lepénykenyérként is használhatjuk. Lehet hozzáadni aprított sonkát, kolbászt, és a fűszerkeverékhez köménymagot.


2013. máj. 30. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi a baj vele?

A tojásokat külön kell felverni, külön fehérjét, sárgáját

2013. máj. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2013. máj. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem külön vertem fel, hanem egyben. Nem írta hogy külön kéne. Amúgy megcsináltam, de bűn rossz lett, valami hihetetlen keserű. Ellenségeimnek se adnám.
2013. máj. 30. 20:04
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezt a receptet én is ismerem, fel kellett volna verni a tojásfehérjét. Legközelebb jobban sikerül. :)
2013. máj. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem volt egyértelműen leírva. Mindegy.
2013. jún. 4. 18:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!