Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kókusztejet tényleg lehet...

Kókusztejet tényleg lehet házilag készíteni?

Figyelt kérdés
2013. máj. 23. 18:04
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
ja. csak fel kell nyitni egy kókuszt és voilá ott a kókusztej. nem tudom mit értesz pontosan "elkészítés" alatt...
2013. máj. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet!
2013. máj. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És hogyan?
2013. máj. 23. 18:12
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

1.-es amiről te írsz az a kókusz víz és nem a kókusz tej.

A kókusz tejet úgy kell kb csinálni, hogy most nem tudom pontosan, hogy vízbe vagy tejbe kell a kókusz fehér részét belereszelni és azt hívják kókusz tejnek vagy valami ilyesmi! :)

2013. máj. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Kókuszreszeléket felfőzöl vízben, majd leturmixolod, utána leszűröd. A vissza maradt szűrleményt ismét fel lehet még főzni egyszer, még egy adag tejnek, csak ebből már hígabb fog készülni. De mivel az elsőre kapott tej igen telt, így össze lehet keverni az első és másodjára készítettet, így kb. 200g reszelékből, azt hiszem, igen sok tejed lesz. Nem én szoktam készíteni, ismerősöm, tehát az arányokat csak saccra tudom, nem emlékszem pontosan. Azt hiszem 200g reszeléket főz fel egy vagy másfél liter vízben. Ahogy írtam, kétszer.
2013. máj. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!