Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit fözzek a sosem látott...

Mit fözzek a sosem látott leánynak?

Figyelt kérdés
jön vendégségbe a férjem lánya,(kapcsolatuk 10-20 éve nem jó) meghivtam ebédre,mit fözzek neki? 24 éves fiatal lány,tanárnak tanul.
2013. máj. 11. 15:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
83%

Semmiképpen sem nagyon zsíros (pörkölt) vagy erös ételt, mert a legtöbb mai fiatal odafigyel az alakjára, nem akar elhízni. Sokan ezért eleve nem esznek disznót, meg egyéb zsírosabb állatokat, csirke, pulyka sokkal jobb választás.


Ezenkivül arra tényleg gondolj, hogy sok van, aki nem szereti/nem eszi a húst (a hal IS hús!).


Ezért legyen valami húsmentes is, meg feltétlen SOK saláta.


De egyébként nem kell túl nagy felhajtást csinálni, külföldön eleve sokkal kevésbé központi téma az evés. Egy finom tésztaétel (házi gyártmányú pizza vagy spagett bolognese) böven elég. A tésztáhóz tudsz akár húsmentes dolgokat is adni, ha kiderülne, hogy vegetarianus.

2013. máj. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy amikor meghívtad ebédre, nem kérdezted meg, hogy eszik-e húst? Van aki egyáltalán nem eszik, van aki csak baromfit, én speciel a disznóhúst ki nem állom.
2013. máj. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
55%

Én most mindenképp valami hideg gyümölcs-levest készítenék. Akár vega, akár nem azt megeheti nyugodtan.

Utána, natúr sült-rántott frissen sültek (karaj, csirke, máj vegyesben) köretekkel, rizi-bizi, krumplipüré hasonlókkal, vegyes zöldsalival.

Ha vega, akkor is jól tud lakni a köretekkel, ha nem, akkor sem égsz le, azt szed a tálcáról magának, ami tetszik.

Utána apró sütit sósat-édeset, egy kosárka valami gyümölcsöt a legvégén az asztalra.

Ezzel nem égsz le, és egy szava sem lehet, hogy esetleg olyasmit készítettél, amit nem tudott megenni!

2013. máj. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
én valami gyümi levest csinálnék, másodiknak meg rántott csirke, egy kis rántott sajt ha vega, rizibizi vagy sült krumpli meg valami könnyű desszert.
2013. máj. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Én jó ötletnek tartom a hideg gyümölcslevest. ha azt nem, akkor egy jó zöldborsós-zöldséges pulykaragulevet esetleg.

gombát mondom hozzá, mert nem mindenki kedveli.

lehetne egy jó vadas is zsemlegombóccal ( kint szeretik a szószos dolgokat). egy töltöttcsirke is nagyon finom lenne, vegyeskörettel, ami rizibizi és mondjuk vajas-petrezselymes újkrumpli.

saláta tavaszi vegyes , vagyis uborka, paradicsom, paprika.

Süss egy finom sütit, amit úgy érzel, hogy szerinted a legjobban tudod elkészíteni.

Itt most tényleg nem az evés lesz a központi téma szerintem, hanem a " nagy találkozás "

Kívánom, hogy minden jól sikerüljön.

üdv.

2013. máj. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

gulyásleves és a pörkölt együtt nem nagyon jó. A kettő csaknem ugyan az, csak az egyik leveses.


szerintem is.


én olyat csinálnék, hogy nem kelljen a konyhában állni mellette


könnyű zöldségleves

pl csirkacomb sütőben sütve

melegíthető rizs / krumplival

saláta


ami neked könnyen megy, az a lényeg.


van, aki a disznőt nem szereti, van, aki a húst, gombát, halat, ha fogyózik, tésztát nem fog enni,

legyen saláta is!

2013. máj. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
55%

A gulyásleves pörkölttel szerintem nagyon sok egyszerre. Én pl. ha gulyásleves van nálunk, mást nem is eszek, hiszen azzal is nagyon jól lakom.


Levesként ajánlanék valami könnyed, finom, egyszerű levest, hiszen végül is az a célja a levesnek, hogy előkészítse a gyomrot a főételhez. Ez lehet pl. gyümölcsleves, tavaszi zöldségleves, borsóleves, vagy hasonló.

Főételként, sem ajánlanék túl nehéz, zsíros kaját. Szerintem a legjobb, ha úgy készítesz ebéded, hogy legyen többféle, így biztos lesz olyan, amit szeret. Csinálhatsz pl. egy kisebb frissensült tálat, ez nem olyan sok idő, mégis többféle, így biztos lesz a kedvére való is. Lehet rajta rántott hús, rántott sajt, gomba, karfiol, hal, amit egyébként is szoktatok. Köretként jó választás szerintem a petrezselymes krumpli vagy krumplipüré, esetleg saláta vagy kompót mellé.

Desszertet ha szeretnél, szintén valami könnyed dolog legyen pl. egy egyszerű almás pite vagy hasonló.


A legfontosabb tanácsom az, hogy mindenképpen olyan ételt csinálj, amit máskor is szoktál és szerettek. Ne most kezdj el újítani, mert nem biztos, hogy jól sül el.

2013. máj. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!