Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A Paprika Tv-ben, az Anyu...

A Paprika Tv-ben, az Anyu főztje c. müsorban látott amerikai grillezett oldalas receptje kellene. Narancslében és sörben volt előzőleg megfőzve. Van valaki aki leirta a pontos receptet?

Figyelt kérdés
2010. márc. 17. 16:39
 1/7 anonim ***** válasza:

nem nézem a paprika tv-t, de ezen a linken megnézheted, hogy mikor ismétlik az adott műsort és felírhatod a receptet :=):


[link]

2010. márc. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azt hiszem ez az 1. részben volt, amit már nem ismételnek. Nekem is tetszett, de akkor nem írtam le a receptet, azóta hiába próbálom megszerezni. Csak bizakodom, hátha itt valaki tudja a receptet, és leírja. Én is köszönném!
2010. márc. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

itt a recept::) remélem jól fordítottam

A barbecue szósz hozzávalói:

14 1/2 uncia paradicsomszósz

6 uncia paradicsompüré

2 evőkanál sötét barna cukor

2 evőkanál ecet

2 evőkanál olívaolaj

4 gerezd fokhagyma

1/2 apróra vágott hagyma

1 teáskanál száraz mustár

1 teáskanál cayenne bors

1 evőkanál Worcestershire mártás


Olíaolajban süsd ki a fokhagymát és hagymát, amíg a hagymák nem átlátszóak (ne hagyd, hogy a fokhagyma lebarnuljon).

A többi hozzávalókat is add hozzá, és hagyd sülni (lassú tűzön) még kb 20 percig.


A bordákhoz( vagy oldalas azthiszem:D):


A bélszín 4 "állványa", ami a bordákat támasztja:D ezt itt nem nagyon értettem

4,5 zeller szár, a zöld leveleit is beleértve

6 gerezd fokhagyma

1 jalapeño bors (a magok nélkül)

Egy negyedelt alma

2 negyedelt narancs

+ különféle friss zsálya levelei

2 csésze narancslé

4 palack pilsnersör

Chili bors olaj a tisztításhoz:S

Tengeri só (íze miatt)


Szedd ki a hártyát a bordák belsejéből. A bordákat tedd egy nagy "stockpotba"(ez nem tom mi) az oldalukra. Tedd a bordákhoz a zellert, a fokhagymát, a friss zsályát, a jalapeñot, az almát és a narancsot, Öntsd a sört és a narancslevet a bordákra, hogy befedje. fedd le és párold 1- 1/2 órát.

Ha kész vannak, vedd ki a bordákat és kend meg mind 2 oldalukat csiliborsolajjal. A bordákat pácold a barbecue szószban 10 percig, ezután még grillezd őket 10 percen keresztül olyan közepes hőfokon.


Hát nagyjából ennyi lenne remélem azért érthetően írtam le:):)Jó étvágyat kívánok:D

2010. márc. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a fáradozásodat!!!!
2010. márc. 24. 16:28
 5/7 anonim ***** válasza:

Köszönöm a receptet, engem is érdekelt.

Azt még esetleg megtudnád adni, hol találtad meg a receptjét? Én is megnézném az eredeti receptet. És video nincs-e véletlenül hozzá?

Köszi előre is.

2010. márc. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

ez az eredeti recept(angol) [link]


ez meg a video

[link]

2010. márc. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Köszönöm a segítséget, hétvégén ez lesz az ebéd, kipróbálom. Majd elmesélem... :)
2010. márc. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!